ДПСУ показало як відбувається облаштування кордону з Росією

З 1 березня на тих ділянках, де дозволяли погодні умови, відновилися роботи та підготовка з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону.

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України

Підрядні організації у Луганській області провели підготовчі роботи для будівництва рокадних доріг, проводиться улаштування загороджень та протитранспортних ровів. Продовжуються проектно-вишукувальні роботи.

 • На цей час тільки на ділянці відділу прикордонної служби «Лозно-Олександівка» улаштовано 6,3 км загороджень із спіралі типу «Єгоза» та улаштовано понад 13 кілометрів протитранспортного (протитанкового) рову.

  Роботи з облаштування державного кордону з Росією Фото: ДПСУ

  На ділянці Золочівського району Харківської області проводяться роботи з обладнання системи відеоспостереження та контролю, прокладання переходів через складні або нестандартні ділянки місцевості, здійснюється доставлення щебеневої продукції із залізничної станції до місць виконання робіт та коригування проектних рішень.

  Роботи з облаштування державного кордону з Росією Фото: ДПСУ

  Окрім Луганської та Харківської областей, проводяться роботи з реконструкції, будівництва та облаштування об’єктів у Чернігівській області. Також проводиться розроблення проектно-кошторисного документа щодо інженерно-технічного облаштування державного кордону у межах Сумської області.

  На 2019 рік планом передбачено виділення з бюджету 400 млн. грн. За ці кошти заплановано:

 • • розгорнути 5 комплексів відеоконтролю та сигналізації,
  • улаштувати 50 кілометрів протитранспортних ровів,
  • 9,5 км сітчастої огорожі,
  • 47,9 км загороджень із спіралі типу «Єгоза»,
  • прокласти 65,8 км рокадної дороги,
  • обладнати 40 переходів рокадної дороги через складні ділянки (яри, канави тощо),
  • виконати роботи з реконструкції приміщень для підрозділів охорони кордону на 3 об’єктах та низку інших важливих робіт.

  Роботи з облаштування державного кордону з Росією Фото: ДПСУ

  План з обладнання кордону з Росією був затверджений розпорядженням Уряду в травні 2015 року та передбачає створення на українсько-російській ділянці системи «інтелектуального кордону», яка поєднує технічні, інженерні та фортифікаційні новації і надасть можливість максимального контролю за лінію державного кордону і упередження її порушення. А кінцевим терміном реалізації Плану є 2021 рік.

  Роботи з облаштування державного кордону з Росією Фото: ДПСУ

  Впродовж 2015-2018 років на реалізацію Плану було виділено 1,3 млрд грн. За ці кошти підрядними організаціями було обладнано та оснащено близько 33,8% протяжності українсько-російського кордону, а це: 4 комплекси відеоконтролю та сигналізації, майже 340 км протитранспортних ровів, 250 км рокадної дороги; проведено реконструкцію 5 прикордонних підрозділів; обладнано достатню кількість опорних пунктів, придбано технічні засоби для дистанційного контролю і багато іншого.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю