Фінляндія обирає Gabriel

Фінляндія обрала для заміни протикорабельних систем MTO85M виробництва Saab Bofors Dynamics сучасну розробку ізраїльської компанії IAI (Israel Aerospace Industries) – Gabriel, повідомляє Naval Today.

Про наміри придбати ізраїльську протикорабельну систему оголосив міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністьо (Jussi Niinistö). Окрім цієї системи для заміни MTO85M також розглядались варіант з Kongsberg’s NSM, MBDA’s Exocet, Boeing’s Harpoon та Saab’s RBS15. Але за вимогами поставленими Міністерством оборони Фінляндії найбільш оптимальним рішенням стала саме пропозиція ізраїльської IAI.

Протикорабельна ракета MTO85M (розробка Saab Bofors Dynamics під назвою RBS15)

Відомо, що система Gabriel отримала назву SSM2020 у Фінляндії та буде встановлюватись на ракетні кораблі класу Hamina, де замінять MTO85M (розробка Saab Bofors Dynamics під назвою RBS15) та на нових кораблях Squadron 2020, будівництво яких має розпочатись у 2019 році.

 • Протикорабельна ракета Gabriel

  Система MTO85M буде знята з озброєння у 2020-х роках, тоді як нова SSM2020 використовуватиметься до 2050-х років.

  Вартість контракту складає 162 млн євро з можливим опціоном на 193 млн євро. В цю суму входять також пускові установки, ракети, тренажери, запчастини та навчання. Поставки очікуються впродовж 2019-2025 років.

  Інформації щодо кількості придбаних ракет не розголошується.

  Найперше покоління протикорабельні ракети Gabriel було розроблено та випускалось у 60-х роках, після чого було розроблено ще декілька поколінь. Останнє – Gabriel Mark V було представлено у 2012 році.

 • Перше бойове застосування Gabriel Mark І було під час близькосхідних воєн Ізраїлю з Сирією та Єгиптом. В ході бойових дій 1973 км Ізраїль випустив близько 50 ракет за статистикою близько половини вразили свої цілі.

  Один з найвідоміших прикладів – бій поблизу порту Латакія, що відбувся 6 жовтня 1973 року тоді п’ять ізраїльських ракетних катерів потопили:

  • сирійський базовий тральщик “Ярмук”
  • три ракетні катери
  • один торпедний катер

  Короткі технічні характеристики Gabriel Mark IV:

  Довжина: 4,7 метрів

  Діаметр: 440 мм

  Вага: 960 кг

  Вага бойової частини: 240 кг

  Розмах крил: 1,6 метрів

  Радіус дії: 200 км

  Окрім Ізраїлю в різних поколіннях вони перебувають на озброєнні ряду інших країн.

   


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю