fbpx
Бухарест – forever? В НАТО Україна буде, невідомо коли

Бухарест – forever? В НАТО Україна буде, невідомо коли

Україна Україна-НАТО

Україна та Грузія у майбутньому будуть членами НАТО – таке твердження міститься у підсумковій заяві Страсбургського самміту Організації Північноатлантичного договору. Альянс практично засвідчив, що дотримується у цьому питанні позиції,сформульованої на самміті в Бухаресті. “В Бухаресті ми вирішили, що Україна та Грузія будуть членами НАТО, і ми підтверджуємо всі елементи цього рішення”, – йдеться в підсумковій заяві. Тим часом, двом країнам обіцяють допомагати на шляху реформ, проте “не визначають наперед надання їм програм підготовки до членства”. Натомість, альянс збирається щорічно моніторити реальні кроки України та Грузії у просуванні до НАТО.

“Ми підкреслюємо важливість зобов’язань України продовжувати імплементацію необхідних політичних, економічних, оборонних та безпекових реформ з метою реалізації євроатлантичних прагнень, і ми залишаємося готовими надавати допомогу для цього, – написано у підсумковій заяві Страсбургського самміту НАТО, – Ми максимізуємо наші поради, допомогу та підтримку для їхніх реформ в рамках комітетів Україна-НАТО та Грузія-НАТО.” Дату початку хоча б процедури надання ПДЧ для України у Страсбурзі називати відмовилися.

Задоволенням результатами Страсбургського самміту для її найближчих сусідів одразу висловила Росія. Постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін заявив, що: “Відбулися глибокі зміни у позиції альянсу, і тема України і Грузії “поїхала” на довгі-довгі роки. Сьогодні Україна і Грузія далі від НАТО, ніж навіть 5-6 років тому.” Російський посадовець не приховує злорадства з приводу того, як російська армія розколола суверенну незалежну державу і позбівила її перспектив євроатлантичної інтеграції: “Тепер просто не зрозуміло, яку Грузію треба приймати у свій склад. Виходить так, що треба, мабуть, визнати всім натовським країнам Південну Осетію і Абхазію, і лише після цього, відділивши їх від Грузії, вже приймати частину Грузії, що залишилася, до складу НАТО.” Щодо нового Генсека НАТО Андерса Фод Расмуссена Рогозін “дружньо” заявив, що той “не мед”, оскільки колишній данський прем’єр – “людина старих демократичних європейських поглядів”. Цей “прикрий” факт не обіцяє росіянам нічого нового: “Від нього слід очікувати не якихось сюрпризів, а розвитку тих тенденцій, які нам добре знайомі”, – сказав Рогозін.

Тим часом, “стрункі лави” НАТО поповнили два нових члени – Хорватія й Албанія. Як заявив речник НАТО Джеймс Аппатурай: “Албанія та Хорватія серйозно працювали для досягнення стандартів НАТО, зокрема, в галузі демократії та реформування оборонної системи.” Наступного претендента на повне членство,який “серйозно попрацював в галузі демократії”, назвав президент США Барак Обама: “Я сподіваюсь в найближчому майбутньому побачити серед членів НАТО Македонію. Двері відкриті для всіх країн, які відповідатимуть стандартам НАТО.”

Україна Україна-НАТО