fbpx
Командування ЗС Норвегії переїде в заполярний бункер, захищений від ядерного вибуху

Командування ЗС Норвегії переїде в заполярний бункер, захищений від ядерного вибуху

Арктика Норвегія Світ

У листопаді цього року оперативне командування збройних сил Норвегії офіційно перебереться в підземний бункер в Рейтані, недалеко від міста Буде, яке знаходиться за полярним колом. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, штаб, побудований ще в 1950-х роках, особисто відкриє король Норвегії Харальд V. Площа бункера становить 18 тисяч квадратних метрів, він розташований на п’яти поверхах під однією з гір. Військові вважають, що новий притулок захистить їх навіть у разі ядерного вибуху. Зазначимо, що перенести єдиний штаб військового командування на північ Норвегії влада планувала давно.

1 серпня 2009 функції оперативного командування вже були передані в Рейтан. Бі-Бі-Сі зазначає, що дії Осло можна пояснити посиленням військової присутності Росії на своєму боці кордону з Норвегією. При цьому переїзд штабу ЗС за полярне коло є гарною ілюстрацією мілітаризації Арктики і на її стратегічне значення для Норвегії. Зазначимо, що сьогодні в Москві стартував міжнародний форум Арктика – територія діалогу, організований Російським географічним товариством. Учасники зустрічі зійшлися на тому, що Арктика повинна стати унікальним для нашої планети регіоном чистоти і миру, де не буде місця конфліктів, і всі країни будуть співпрацювати у збереженні та вивченні його природних багатств.

“Зовсім недавно Арктика була ареною протистояння двох світових систем. Сьогодні ситуація змінюється, арктичні країни є показовим прикладом співпраці і добросусідства”, – зазначив спецпредставник президента РФ з міжнародного співробітництва в Арктиці та Антарктиці, депутат Держдуми Артур Чилінгаров. Нагадаємо, 15 вересня Росія і Норвегія підписали договір про розмежування морських просторів у Баренцовому морі та Північному Льодовитому океані. Спірною територією протягом багатьох років вважалися приблизно 175 тисяч квадратних кілометрів морського простору – це територія розміром з половину Німеччини.

Кореспондент

Арктика Норвегія Світ