fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 21-22 вересня

Що там у Сирії – хроніка подій за 21-22 вересня

Близький Схід

Від сьогодні, враховуючи те що бойові дії в Сирії дещо затихлі, а політичні баталії навпаки, трохи зміню формат подачі новин по ситуації в цій країні.

Туреччина: Сьогодні від підриву на курдський СВП знищений БТР турецьких військ. Родія сталася в місті Джиндерес під Африном, де ще сильні позиції курдської РПК.

Ще чотири бійця про-турецького угруповання вбито курдами в місті Мабата.

Вчора також повідомляли про обстріл з артилерії міста Аль-Баб в районі Тадефа, поранивши декількох цивільних. Саме місто на півночі Сирії знаходиться під контролем турецьких сил «Щиту Євфрату».

Залісся: Відносини Туреччини та рашки погіршуються. Після вдалого стримування Анкарою наступу на Ідліб, було наївним думати що відносини залишаться на такому ж хоча б рівні. І ось, пашка попросила Іран надати доступ до військовій авіабазі Нойє на північному заході Ірану.

Передбачається, що авіабаза буде використовуватися як проміжний аеродром для дозаправки на шляху до Сирії. Тобто русня готовить запасні шляхи на випадок ескалації.
І ще цікаво те, що в рашаЗМІ змінилася методика по висвітлюванню подій в Сирії. Якщо раніше про-турецьких бійців журнашлюшкі називали бойовиками, то зараз це вже бандити, а повстанські угруповання – банди.
Вчора на прес-конференції сумна коняка лавров заявив, що угода про Ідліб є перехідним кроком, необхідним для врегулювання кризи в Сирії, який повинен бути вирішений політично. На думку коняки, ця угода допоможе запобігти безперервним обстрілам. Також Лавров наголосив на необхідності виведення всіх бойовиків Джебхат ан-Нусра з де-мілітаризованої зони до середини жовтня. Перекладаючи з конячого на людську мову, читаємо: сил у свинособак для військового рішення нема; вони навмисно називають бійців «Хайят Тахрір аш-Шам» – «Ан Нусрой» хоча вони такими не являються; русня точно знає, що Туреччина не виконає умов про зону та не спрятиме домовленим строкам на вихід бійців, і рашики тому вже готують підґрунтя для політичного тиску та нових звинувачень Туреччини. Ця гра в довгу йде на користь всім крім асада/путена, тому спостерігаємо.

З часом ми певно дізнаємося про реальну роль «іхтамнєтів» в Сирії та їх реальні втрати. А ось сьогодні в мережу попав мотиваційний ролік де бойовики СпПр гру рашки беруть участь в евакуації тіл загиблих «іхтамнєтів» з позиції яку атакували іділівці. На відео видно принаймні три жмура. В кінці відео заюзане гасло – «рускіє своїх не кидають». Скоро побачимо, як гасло діє в самій рашці. Бо в них на Кавказі назріває якась етнічна заворушка.

Іран: Сьогодні під час військового параду в іранському місті Ахваз терористи відкрили вогонь з автоматів по військовим та цивільним. В результаті напад вбито та поранено десятки людей.

Серед загиблих старший начальник Корпусу стражів ісламської революції. На час написання посту число загиблих зросла до 24, серед загиблих також є діти, та 54 поранені. З чотирьох нападників 3 вбиті, один полонений живим. Відповідальність за теракт взяло на себе ІД.

Хоча іранська влада звинуватила в нападі захід та США.

Сирія: Бійці Магхавир Аль-Тавра, за підтримки сил Коаліції, продовжують свою військову підготовку, щоб підвищити бойову готовність і бути в змозі захистити себе від будь-якої атаки. Ми як і раніше захищаємо мирних жителів у 55-кілометровій зоні на півдні Сирії і продовжуємо боротися.

Бунтівний Ідліб знову накрила хвиля демонстрацій. Акції протесту охопили місто Аль-Баб, Азаз, Саджу, Атариб, Аль-Джина, Дар-Таазза в провінції Алеппо, Сармада, Хазану, Кіллі, Каркания, Кафр Саджна, Аль-Фатира і Маарет Аль-Нуман у провінції Ідліб.

Також акції відбулися у місті Кафр Набль в Ідлібі, люди повторюють вимоги сирійської революції і відмовляються примиритися з урядовими (асадівськими) силами. Люди хвилюються, що після припинення бойових дій, може статися тиха зрада і асад знов захопить Ідліб.

Основною проблемою Сирії не зважаючи на війну є біженці. Мільйони людей є вимушеними біженцями в самій Сирії та за її кодонами. Ці люди асаду байдуже. Наприклад в таборі Аль-Барбан, що на йорданському кордоні проживає близько 60 000 людей. Умови жахливі. Не вистачає їжі, питної води, елементарних людських умов для виживання. З приходом зими проблеми цього табору для переміщених осіб та багатьох інших лише погіршиться. Переміщені люди всередині Сирії – це безліч без будь-якої цінності.
Хто обирає шлях нелегальної імміграції стикається з іншими проблемами. Вчора з 200 людей які намагалися покинути Лівію, більшість яких сирійці 104 потонули. Частині тіл викинуло на берег.


Ті хто знов повірили в майбутнє повертаються в Ідліб.

Ісламська держава: Схід Сирії: сили Джаафария Корпусу Вартових Ісламської революції заявили про загибель відомого лідера (Ріяд Хармалані), в ході зіткнень з бойовиками ІДІЛ в пустелі Дейр Ез-Зор.


Далі буде…

Близький Схід