fbpx
200 БТР-4 збирається купити Македонія в України

200 БТР-4 збирається купити Македонія в України

Балкани БТР-4 Македонія ОПК

Уряд Македонії має намір підписати з Україною угоду на придбання до 200 українських бронетранспортерів БТР-4 “Буцефал”, повідомляють македонські ЗМІ. Згідно пропозиції Києва, збірка більшої частини техніки буде здійснена на території країни-замовника. Македонська преса пише також що “Буцефал” – спільна українсько-македонська розробка. Рішення про його закупівлю приймається македонським урядом в умовах складної економічної ситуації в країні і світі і критикується опозицією, проте це не перше рішення про закупівлю техніки для армії впродовж останніх місяців.

БТР-4 “Буцефал” оснащений новорозробленим бойовим модудем “Парус”, який складається з 30-мм гармати зі спареним 7,62-мм кулеметом, автоматичним гранатометом, пусковою установкою протитанкової ракети “Бар’єр” з чотирма ракетами, яка дозволяє вражати бронбовані цілі на дальності понад 5 кілометрів. Бойова маса “Буцефала” – 17, 5 тонн, а з додатковим бронезахистом – до 25 тонн. Екіпаж – 3 чоловік, десант – до 9 чоловік. Дизельний двигун 3ТД потужністю 500 к.с. забезпечує максимальну швидкість 110 км/год по шоссе та 10 км/год по воді, запас ходу – 690 кілометрів.

“Буцефал” розроблено на основі БТР-80, проте його особливістю є нова схема компоновки, яка принципово відрізняється від прийнятої у якості базової в радянських колісних бронетранспортерах. Завдяки тому, що двигун розташовано в середній частині машини, вирішено проблему безпечного виходу екіпажу і десанту з машини під вогнем противника. Дистанційно керований бойовий модуль дозволяє вести вогонь, залишаючись під захистом броні.

«У нас чудові відносини з Македонією з 2001 року. Зараз не можу сказати, чим тільки ми не забезпечували македонську армію. Сподіваюся, що це співробітництво триватиме й надалі. Маємо конкуренцію з фінським транспортером «Патрія». Але він втричі дорожчий, двигун у нього знаходиться в передній частині, що робить його занадто вразливим. Якості нашого БТР доведені у декількох країнах. Крім Балкан маємо велику можливість продавати його на Близький Схід і до Північної Африки, – заявив генерал Михайло Борисюк, директор проектного бюро «ХКБМ».

Джерела – АРМС-ТАСС,”Нова Македонія”


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балкани БТР-4 Македонія ОПК