fbpx
Білорусь поставила Судану 12 бомбардувальників Су-24М

Білорусь поставила Судану 12 бомбардувальників Су-24М

Авіаремонт Авіація Африка Білорусь Закупівлі ОПК Світ Су-24 Судан Сусіди

Білорусія поставила Судану 12 фронтових бомбардувальників Су-24М. Про це повідомляє алжирський веб-ресурс secret-difa3.blogspot.ru.  За повідомленням ресурсу, ці літаки з білоруським льотним та технічним складом були помічені і зняті на суданській авіаційній базі Ваді-Сайюдна (Wadi Sayyidna) поблизу Омдурмана.

У лютому 2012 року міністерство оборони Білорусі оголосило про рішення зняти всі літаки Су-24М/МР з озброєння ВПС і ППО Білорусі.

Також ресурс secret-difa3.blogspot.ru повідомляє, що ВПС Судану “нещодавно” отримали з Білорусії додаткову партію штурмовиків Су-25. Раніше Судан отримав з Білорусії 13 штурмовиків Су-25 і два Су-25УБ у 2008-2010 роках.

«Поява Су-24 в структурі озброєнь Хартума додасть суданським повітряним силам значну вогневу міць. Це дозволить Судану проводити глибинні удари у разі конфліктів з будь-яким з його неспокійних сусідів », – йдеться в повідомленні в блозі.

Торік усі бомбардувальники Су-24 були виведені зі складу Збройних сил Білорусі.

«Ви знаєте, що в авіації є таке поняття – льотний ресурс. По планеру і по двигуну », – пояснив міністр оборони Білорусі Юрій Жадобін у лютому 2012 року. Він також нагадав, що за часів СРСР Білоруський військовий округ переозброюється одним з перших. Тому бомбардувальники Су-24 надійшли сюди раніше, а значить, вироблені раніше за інших зразків. «Літаки були вже не першої свіжості», – додав тоді генерал-лейтенант.

Міжнародні організації раніше повідомляли про те, що зброя і військова техніка, вироблені в Білорусі, використовуються владою Судану у військових конфліктах на території країни. Поставки з Мінська в африканську країну йдуть в обхід санкцій ООН.

Один з них – конфлікт у Дарфурі – вибухнув у 2003 році, коли повстанці неарабського походження виступили проти центрального уряду. В результаті військових дій, за оцінками міжнародних спостерігачів, загинули понад 300 тисяч осіб.

ООН ввела санкції на постачання зброї в провінцію Дарфур у 2004 році. Через рік вони були розширені на весь Судан. Правитель цієї африканської країни Омар аль-Башир був звинувачений у геноциді і військових злочинах Міжнародним кримінальним судом.

Експерти ООН заявляють, що Судан порушив резолюцію Ради безпеки організації №1591 та вимагають її посилювання.

belaruspartisan.org

Матеріали по темі:

Антонов продасть Судану літаків на 100 млн. $

ППО Пд Судану збила російський Мі-8

Amnesty звинуватила Україну у постачанні танків до Південного Судану

Судан готовий обговорювати з Україною перспективи придбання літаків Ан-148/158 та Ан-74

Представники півночі і півдня Судану погодилися створити демілітаризовану зону уздовж їх спільного кордону

Суданські ВПС атакували провінцію Дарфур

Авіаремонт Авіація Африка Білорусь Закупівлі ОПК Світ Су-24 Судан Сусіди