fbpx

Афганська програма БПЛА

США починаючи з 2014-го року активно скорочують свою військову присутність в Ісламській Республіці Афганістан. В той же час кількість атак на афганські війська збільшується.

Американці працюють над спроможністю афганських військовий самостійно протистояти Талібану. Зокрема, як у будь якій армії XXI століття велика увага приділяється безпілотним літальним апаратам. Це один з напрямків, завдяки якому Штати намагаються дати афганським силам «втриматись на плаву».

Основою програми БПЛА для Афганістану є ScanEagle від Insitu, що є дочірньою компанією Boeing Defense. ScanEagle – це невеликий безпілотник призначений для ведення розвідки та не несе ніякого озброєння. Він здійснив свій перший політ у 2002-му році і розроблявся у цивільних  цілях. Але  вже у 2004-му році його «обкатали» в Іракській війні.

ScanEagle має стабілізовану електрооптичну та/або інфрачервону камери на легкій інерційній стабілізованій баштовій системі. Також він оснащений системою зв’язку з дальністю роботи до півтори сотні кілометрів. Час роботи понад двадцять годин, максимальна швидкість до 150 км/год, практична стеля – 5950 метрів.

Цей дрон  надає суттєву перевагу афганським силам над силами Талібану. Звісно за умови якісної підготовки операторів, а з цим, як виявилось, є чимало проблем. Кілька місяців тому The New York Times опублікувало статтю, про те, що афганська програма БПЛА вартістю 174 мільйони доларів має велику кількість недоліків. Зокрема, йдеться про невміле користування афганських операторів комплексами, а також неправильне та неефективне використання зібраних з їх допомогою даних.

На сьогоднішній день Сполучені Штати не вважають цю програму успішною. Натомість Афганістан заявляє, що комплекси регулярно використовуються в операціях, просто спосіб їх використання «може не відповідати західним стандартам»


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255