fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

Турки активізувалися в Сирії. Колишній італійський дипломат назвав зрив виборів у Лівії – «тривалою і складною тактичною грою». Організацію тюркських держав закликали створити власні збройні сили. Міністри країн Близького Сходу їдуть до Китаю, щоб там домовитися з Іраном.

Сирія: Раніше я в же наголошував, що Сирія є відображенням багатьох політичних процесів не лише на Близькому Сході з однієї причини – відсутність суверенітету цієї країни дозволяє стріляти в ній будь-кому.

Так і тут, поки тривали активні дії в Казахстані, русня призупинили нанесення ударів по Ідлібу, які були активні під час Новорічних свят, і напроти Туреччина почала значну ескалацію на півночі Сирії.

Повідомляють, про обстріли турецької артилерії кілька сіл на захід від Кобане (Айн Аль-Араб), що майже на кордоні з Туреччиною; ще кілька сіл біля Айн-Ісса та об’єктів на міжнародному шосе M4; та ще щось біля Таль Ріфаату. В такий спосіб майже всі райони, що на сході, що на заході північної Сирії опинилися під вогнем. Хіба що, не було повідомлень про традиційні обстріли Таль Тамру, провінції Хасаке, аде гадаю з цим не забариться.

Ефективними обстрілами, які значно почастішали, бойовики РПК/YPG разом з розташованими на їх позиціях асадитами почуваються дуже знервоване і всюди їм мариться «зрада». Так, в селі Аль Сувайдія, провінції Ракка, курдські комуністи відкрили вогонь на враження по групі місцевих, яких запідозрили в тому, що вони націлюють турецьку арту. В результаті 5 мирних жителів отримали поранення.

Важко сказати, до чого призведе чергове загострення. Однак ми добре знаємо, що цей рік буде важким для Сирії.

Так само, як і на півночі Сирії, так і на Вільних землях Ідлібу турки посилили свою активність. І хоча, в цьому районі вони більш реагують на обстріли з боку сил асада, це більше свідчить про другорядність задач, які стоять перед турками в Ідлібі у порівнянні з північчю. Разом з тим, посилення турецького угруповання продовжується.

Повідомляють, про створення нової чергової турецької військової бази на дорозі Афіс – ад-Дувейр, північніше Саракібу. Положення нової позиції дозволяє тримати під вогневим контролем автомагістраль М5.

Примітне те, що майже другий рік поспіль, після завершення спроби наступу на Ідліб, проасадівські та рашистські пропагандони продовжували розповідати про «зрадоньку від турків» і про таємні домовленості з москвою в яких нібито території в Ідлібі, турки розміняли на землі півночі Сирії. Видача бажаного за дійсне – один з прийомів брудної пропаганди русні.

З іншого боку – американці, вже буденно проводять широкомасштабні навчання зі своїми проксі силами. Цього разу відпрацювали навчальні задачі на військовій базі біля газового родовища Коніко на сході провінції Дейр Ез-Зор. Кажуть, що до навчань залучили і бойову авіацію, про що підтвердили великі «ба-бах» в районі зосередження ймовірного противника.

Ці навчання мають охолодити «гарячі голови» в Ірані, які намагаються завдати шкоди американським силам в Сирії та Іраку. Про що також наголосив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 9 січня.

Він заявив, що будь-який напад Ісламської Республіки Іран на громадян США матиме «тяжкі наслідки». «Іранські збройні формування продовжують атакувати сили США на Близькому Сході, і в той же час іранські чиновники погрожують провести терористичні операції на території США та в інших місцях», – додав речник Білого Дому.

Лівія: Колишній міністр внутрішніх справ Італії Марко Мінніті попередив, що Лівія може опинитися на межі розколу, а партії прагнуть повалити тимчасовий уряд. Італійське інформаційне агентство Nova цитує Мінніті, що вибори, які були призначені на 24 грудня минулого року, були зірвані «тривалою і складною тактичною грою».

«Лівія ризикує впасти в найгірший сценарій, тобто розділити її на сфери впливу, і це було б стратегічною катастрофою для Італії та всієї Європи», — пояснює Мінніті.

Основні дійові гравці цієї партії – Халед Аль-Мішрі (голови Вищої ради) та Акіла Салех, які проводили зустрічі у Марокко віч-на-віч, домовилися по «дорожній карті», однак головним обмеженням залишається те, що великі держави вважають тимчасовий уряд легітимною владою до початку виборів. Да і сам прем’єр Дбейба навряд чи покине свій пост.

Тому щоб спростувати всі підозри у змові, вони (Аль-Мішрі та Салех) спробували максимально прискорити процес з прийняття дорожньої карти нових виборів і конституції. І не оприлюднюючи умови таємних домовленостей (бо вони будуть відкинуті урядом), було наголошено про «висування конституційного шляху на передній план» і «про свою згоду врегулювати юридичні розбіжності», що гарантує, що причини, які призвели до провалу виборів 24 грудня, більше не повторяться.

В цьому Аль-Мішрі запевнив і посла Туреччини в Лівії Кенана Йілмаза. В повідомлені про зустріч наголошується на «необхідності прийняти конституцію якомога швидше, щоб вибори відбулися на міцній основі і Лівія досягла стадії стабільності, на якій усі Лівійці прагнуть».

Однак, що Аль-Мішрі, що Салех в любий зручний момент зможуть так само пригальмувати конституційний процес, просто заявивши про нові «юридичні розбіжності». І як буде виходити Лівія з цього глухого кута поки не зрозуміло.

Туреччина: В Організації тюркських держав у понеділок приспустили прапори на знак солідарності із народом Казахстану. Прапори держав-членів та спостерігачів приспущені біля будівлі секретаріату організації у Стамбулі на згадку про загиблих у заворушеннях у Казахстані.

В організації наголосили на солідарності з народом і владою братнього Казахстану: «Організація тюркських держав висловлює співчуття рідним і близьким загиблих, бажає якнайшвидшого одужання постраждалим. Сподіваємось на якнайшвидшу нормалізацію ситуації в Казахстані».

 

На додачу, бригадний генерал у відставці і колишній аташе Туреччини в Азербайджані Юджель Карауз: «Організація тюркських держав має негайно вжити заходів щодо створення об’єднаних збройних сил». «На першому ж засіданні організації мають бути вжиті правові заходи щодо створення спільної військової сили та здійснені реальні кроки. Якщо ми запізнимося, ми можемо завдати непоправної шкоди. Те, що відбувається зараз у Казахстані, може статися і в інших братніх республіках», – вважає відставний генерал.

Саудівська Аравія: Міністри закордонних справ Саудівської Аравії та інших держав Близького Сходу цього тижня відвідають Китай. Міністерство закордонних справ Китаю в понеділок не повідомило деталей порядку денного візитів, але заявило, що вони, як очікується, «поглиблять відносини між сторонами».

У зустрічах, які триватимуть до п’ятниці, візьмуть участь міністри закордонних справ Саудівської Аравії, Кувейту, Оману та Бахрейну, а також генеральний секретар Ради співробітництва Перської затоки.

Міністр закордонних справ Ірану Госейн Амір Абдоллагіан також перебуватиме у Китаї наприкінці цього тижня, повідомив у Тегерані речник міністерства Саїд Хатібзаде. З його заяви не зрозуміло, чи приєднається він до зустрічей з іншими.

Економіка Китаю в значній мірі залежить від близькосхідної нафти і газу, і Пекін також підтримує тісні зв’язки з Іраном на тлі його ядерних амбіцій і суперечок з іншими країнами Перської затоки. Китай і країни Перської затоки «надали один одному тверду підтримку в питаннях, що стосуються їхніх основних інтересів, і сприяли практичній співпраці в різних сферах з плідними результатами», — сказав речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь на щоденному брифінгу в понеділок.

Нагадаю, що іранські дипломати висунули максималістичні вимоги, викликаючи роздратування європейських країн, а західні делегати попередили, що час на відновлення угоди закінчується. І площадка Китаю, може бути використана як останній шанс порозуміння перед неминучою кризою у відношеннях з Іраном.

На тлі ймовірної кризи, армія Королівства проводить спільні навчання зі своїми союзниками на Близькому Сході. Повідомляють, що сухопутні війська КСА розпочали змішані двосторонні наземні навчання зі своїми єгипетськими колегами в північно-західному регіоні Саудівської Аравії.

Морські Королівські сили Саудівської Аравії розпочали спільні навчання «Safe-Beach 5» із Збройними силами Йорданії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року