fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина та Азербайджан проводять спільні навчання. Туреччина заблокувала російські танкери на Босфорі. В Ірані призупинили діяльність «поліції моралі». Хакери викладають особисті дані іранських силовиків в Darknet.

Туреччина: Збройні сили Азербайджану та Туреччини проводять масштабні спільні навчання. На навчанні залучені підрозділи зі складу різних родів військ азербайджанської армії та збройних сил Туреччини, бойової та інженерно-фортифікаційної техніки спеціального призначення, а також військової авіаційної техніки. На навчаннях з використанням сучасних бойових прийомів виконуються різні завдання щодо застосування артилерії, авіації та інших родів військ у бойових діях, зведення понтонних мостів через річки, висадження десанту в глибину умовного противника.

«Друзі та вороги наших друзів – наші спільні друзі та вороги», — заявив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар під час спостереження за спільними навчаннями. Він зазначив, що Туреччина та Азербайджан незалежно від того, звідки і від кого виходять провокації, сприймають їх як спрямовані проти обох країн. “Нехай ніхто в цьому не сумнівається”, – додав він.

Офіційне турецьке джерело в інтерв’ю Al-Jazeera: «Ми не продовжуватимемо термін, який ми дали Вашингтону та москві для виведення СДС із півночі Сирії. Альтернативою є військова операція. Америка запропонувала віддати велику роль арабам в управлінні Манбіджем, Таль-Ріфаатом та Айн аль-Араб». Цікаво, що в перемовинах кремля з Анкарою, русня намагається виторгувати пом’якшення позиції по Україні в обмін на Сирію. Тому, будьте обережні, можливі вкиди з цього приводу, які матимуть на меті посіяти розбрат між нами та нашим союзником. Туреччина відкинила умови свнсбк.

Біля берегів Туреччини утворився затор із 19 нафтових танкерів після обмеження цін на нафту з РФ, Туреччина вимагає нового підтвердження страховки, яку не можна оформити через санкції — Financial Times.

Правоохоронні органи Туреччини провели масштабну операцію із затримання осіб, причетних до організованих злочинних угруповань. Глава турецького МВС Сулейман Сойлу повідомив у вівторок, що в рамках операції, яка отримала назву «Циліндр», у 50 провінціях країни вже затримані 400 із 502 осіб, на арешт яких було видано ордер. «Йдеться про протидію 18 ОЗУ», – пояснив міністр.

Сирія: Мазлум Абді, командувач Сирійських демократичних сил, знов прокоментував можливий початок турецької військової операції на півночі Сирії. В принці нічого нового, включаючи його застереження, щодо ІДІЛ, яка на його думку неодмінно повстане з турецьким наступом. Також він зазначив, що може розв’язатися нова громадянська війна в Сирії, хоча вона і так триває з 2011 року. Головним в цій заяві стало те, що Абді знов наголосив що хоча США та московія заявили про свою незгоду турецькій операції, вони фактично нічого не зробили щоб запобігти їй. А отже, робити висновки – хто з них не може нічого зробити, а хто просто не хоче.

На тлі паливної кризи в Сирії режим башара асада оголосив наступні неділі у грудні вихідними. Як повідомляє підконтрольне режиму Асада агентство SANA, влада Дамаска почала регулювати робочий тиждень державних установ у підконтрольних їм регіонах через паливну кризу. Зокрема, повідомляється про оголошення 11 та 18 грудня (неділя) вихідними днями. У Сирії вихідними днями вважаються п’ятниця та субота.

Ситуацію, яка склалася в Сирії, спровокували затримки поставок нафти, а також економічні санкції, накладені на режим. І що цікаво, ці затримки співпали зі знищенням внаслідок турецьких ударів інфраструктури первинної переробки контрабандної нафти РПК/YPG. З чого можна зробити висновок, що контрабандна торгівля нафтою та нафтопродуктів в обхід американських санкцій не лише збагачувала ватажків курдських комуністів, а й забезпечувала значними об’ємами палива сирійський режим.

Заступник директора російського т.зв. «Центру примирення між конфліктуючими сторонами в Сирії» олег єгоров заявив, що Туреччина відмовилася брати участь у спільному з російськими військами патрулюванні на півночі Сирії, мотивуючи це несприятливою погодою. «Несприятлива погода» стоїть вже два тижні.

Іран: У ЗМІ Ірану з’явилися повідомлення про те, що в країні більше не діє т.зв. «поліція моралі». Генеральний прокурор Ірану заявив, що організація припинила діяльність щодо рішення її засновників і що прокуратура не має до цього відношення. Разом з тим він запевнив, що його відомство продовжить стежити за дотриманням законності, в т.ч. релігійної. Раніше вбивство 22-річної Магси Аміні умовно званою «поліцією моралі» стали причиною масових заворушень.

Цей підрозділ поліції у вигляді «наставницького патруля» протягом багатьох років стежив за основними перехрестями та вулицями в іранських містах, заарештовуючи тих, хто, на його думку, порушував суворий релігійний дрес-код Ісламської Республіки. «Наставницький патруль» не має нічого спільного з судовою системою; він був призупинений тією ж установою, яка створювала його в минулому», — повідомило напівофіційне Іранське агентство трудових новин із посиланням на головного прокурора Мохаммада Джафара Монтазері.

Заява Монтазері навряд чи стане серйозною зміною в політиці та не стосується вимог протестувальників повністю скасувати обов’язковий релігійний дрес-код чи до розгляду широкого переліку скарг, пов’язаних із громадянськими свободами, управлінням і верховенством права. У зв’язку з тим, що закони про те, як жінки повинні одягатися, все ще діють, усунення «наставницького патруля» також викликає питання про те, як будуть виконуватися правила та чи з’явиться альтернативна система контролю.

Підозрюють, що заяви про призупинення дії «поліції моралі» пов’язано з запланованими на 5-7 грудня масштабною хвилею протестів в Ірані. Такий заклик пролунав у неділю, як відповідь на повідомлення про страти учасників протестів згідно поспішних рішень іранського суду. Вочевидь, що застосування політики «батога та пряника» покликано внести розкол в сили протесту, а не змінити систему.

І це однозначно вказує на неготовність режиму до поступок. Тим більше, що ще 5 протестувальники звинувачувані у вбивстві правоохоронця засудженні на смерть іранською «Фемідою». На прес-конференції в Тегерані речник судової влади Ірану Масуд Сетайєші повідомив, що судові процеси у справах учасників заворушень розглядаються у «невідкладному порядку» та «з усією суворістю».

Високопосадовці Ірану неодноразово заявляли, що Тегеран не змінить політику обов’язкового носіння хіджабу в Ісламській Республіці, яка вимагає від жінок скромного одягу та носіння хусток, незважаючи на 11-тижневі протести проти суворих ісламських правил.

CNN звернулося за коментарем до Міністерства внутрішніх справ. Носіння хіджабу в громадських місцях наразі є обов’язковим для жінок в Ірані відповідно до суворих ісламських законів. Щодо закону про хіджаб Монтазері сказав: «Ми знаємо, що ви відчуваєте біль, коли бачите [жінок] без хіджабу в містах, ви думаєте, що чиновники мовчать про це? Як людина, яка займається цим питанням, я кажу, що і парламент, і судова система працюють, наприклад, буквально вчора у нас була зустріч з культурною комісією парламенту, і ви побачите результати протягом наступного тижня. або два”, цитує ISNA, пов’язане з державою ЗМІ. Але немає жодних доказів того, які зміни можуть бути внесені в закон, який набув чинності після Ісламської революції 1979 року.

Домашні адреси та номери мобільних телефонів членів КВІР і поліції та бойовиків Басідж, які брали участь у жорстоких придушеннях протестів в Ірані, публікуються в Даркнеті, щоб дати можливість громадськості шукати помсти.
Jerusalem Post повідомляє, що ізраїльська кіберрозвідувальна фірма Deep Void, засновники якої мають досвід роботи в ізраїльській розвідці, розкрила феномен, у якому іранські дисиденти використовують Darknet, тіньову сферу в Інтернеті, щоб дати відсіч картелям, які намагаються зберегти безликість.

За словами генерального директора Deep Void Рафаеля Саедіана та технічного директора Теодора Бороздіна, є ознаки того, що нова ініціатива Darknet приносить плоди та розвивається таким чином, що з часом може змінити стратегії як іранського режиму, так і руху протесту проти режиму. Висновки Deep Void показують, що почалася третя фаза цифрової битви, під час якої протестувальники стали достатньо досвідченими, щоб використовувати Darknet та інші інструменти для відстеження та помсти своїм гнобителям.

Іранська влада заарештовані за підтримку народного повстання 115 військовослужбовців збройних сил Ісламської Республіки, про що свідчать документи, отримані хакерами з агентства Fars News Agency IRGC. Вони також показують, що військовослужбовці становлять 1% від усіх затриманих на протестах.

Ізраїль: Ізраїльський начальник генерального штабу: «Нам вдалося зруйнувати бачення Сулеймані у Сирії. 80% повітряних, морських і сухопутних вузлів Сирії герметично закриті в результаті нашої діяльності, завдяки застосуванню військової сили та можливості спілкуватися з Росією та за їх згодою тим чи іншим способом – ми можемо продовжувати там працювати».


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року