fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Близький Схід Сирія

США вели санкції проти турецьких кампаній за допомогу КВІР. РПК можуть погодитися добровільно покинути території на захід від Євфрату. В Ірані оголошено про страту першого звинуваченого протестувальника. Країни відмовляються від російської зброї. Іран змінив аеропорт постачання зброї Хезболлі з Дамаска на Бейрут.

Туреччина: У четвер адміністрація Байдена запровадила санкції проти відомого турецького бізнесмена Сіткі Аяна та його мережу компаній, звинувативши його в тому, що він виступав як посередник у продажу нафти та відмиванні грошей від імені Корпусу вартових іранської революції, – повідомляє Reuters.

Відповідно до заяви Міністерства фінансів, компанії Аяна уклали міжнародні контракти на продаж іранської нафти, організували поставки та допомогли відмити доходи та приховати походження іранської нафти від імені іранських сил аль-Кудс, іноземного підрозділу КВІР. «Аян уклав ділові контракти на продаж іранської нафти вартістю сотні мільйонів доларів покупцям» у Китаї, Об’єднаних Арабських Еміратах та Європі, йдеться у заяві, додаючи, що потім він направляв виручку назад до сил аль-Кудс.

Син Аяна Бахаддін Аян, його партнер Касім Озтас та ще одна особа також включені до списку, а також двадцять шість компаній, включаючи його ASB Group of Companies, холдингову компанію на Гібралтарі. Рішення Міністерства фінансів заморозить будь-які американські активи тих, хто входить до списку, і загалом заборонить американцям мати справу з ними. Ті, хто займається певними операціями, також ризикують потрапити під санкції.

Дехто сприйняв введені санкції як спробу тиску на самого турецького президента, оскільки нібито Реджеп Таїп Ердогана та Сіткі Аян знаходяться у дружніх відносинах. Що як на мене є спрощенням даної ситуації. Тому що, наприклад, явне зрушення питання продажу нових F-16 для Туреччини, не вкладається в таку логіку санкцій. Вочевидь, що напруження відносин з Туреччиною матиме місце, і лише по причині самого Ірану. Бо, якщо в питанні україно-російської війни всі вже, здається, визначилися зі сторонами. То в питанні Ірану, дехто намагається маневрувати утримуючи такий собі баланс. Поки що.

Посол Індії в Туреччині оголосив про готовність своєї країни закуповувати оборонну продукцію в Туреччині. Заява пролунала зі застереженням, що якщо «назріють умови», що в свою чергу людською мовою (а не дипломатичною) означає, що перемовини з цього приводу вже тривають.

Сирія: Турецькі джерела повідомляють, що налякана русня запропонувала делегації РПК/YPG вивести свої сили з Манбіджу та Айн-аль-Араб. Прийняття цих умов має гарантувати відмову турків від проведення масштабної військової операції. Повідомляють, що курдські комуністи, нібито, попередньо погодилися на це: «Ми розглядаємо пропозиції та все ще перебуваємо на етапі переговорів».

Таке рішення проблеми півночі Сирії на захід від Євфрату, яка вже давно перезріла, може на деякий час задовільнити турків, оскільки навіть часткове досягнення мети є позитивним результатом і буде здобуто не втрат. Цього результату може буде достатньо для взяття паузи на час виборчих перегонів в самій Туреччині.

З іншого боку, здається, що процес переформатування Сирійських демократичних сил з метою виключення функціонерів РПК/YPG з їх лав нарешті зрушив з місця. І американці, які не прогнулися під шантажем керманичів СДС про припинення боротьби з ІДІЛ, з рештою довершать цю справу. До речі, фінансування СДС в наступному фінансовому році буде скорочено на 35 млн. доларів, що стане гарним підґрунтям для змін.

А тому, тукам можна сподіватися на досягнення максимальних цілей так само без втрат. І це при тому, що динаміка подій на Близькому Сході значно прискорилася, і через півроку після закінчення виборчого процесу в Туреччині, ситуація може значно змінитися. Йдеться не лише про втрату асадом союзника москви, після поразки в Україні. Не забуваємо про Іран, про який як раз натякнули Анкарі з Вашингтону.

Але з такою позицією не згодні в Дамаску, оскільки і раніше виключали турецьку присутність в Сирії. А тому, нове підкріплення важкої техніки, яке помітили на південь від Манбіджу, свідчить що асадити можуть пручатися туркам. І тут, може постати питання Таль-Ріфаату, про який чомусь не згадали турецькі джерела в коментарях про перемовини з РПК/YPG. В цій багатоходововчці турки будуть намагатися нівелювати союз між РПК/YPG та асадом.

Ну а поки в сирійського режиму справи йдуть зовсім кепсько. Після руйнації турками системи контрабанди нафти та палива РПК до територій підконтрольних асаду, режим почав відчувати значний дефіцит пального. Через що, як повідомлялося, робочий тиждень був скорочений до чотирьох днів з трьома вихідними. А люди в цей час продовжують стояти в багатогодинних чергах в очкуванні громадського транспорту, щоб дістатися роботи чи дома, а тому таке рішення є однозначно недостатнім, щоб прибрати дефіцит.

Крім того, більшість об’єктів генерації електроенергії в зруйнованій одинадцятирічної війною країні, а тому відсутність громадського транспорту на вулицях може стати не самою великою проблемою для сирійців. В Сирії зараз так само зима. Ще однією ознакою системної кризи сирійського режиму стає перманентну здешевлення власною валюти – сирійського фунта. За останніми даними за один долар США вже дають 5930 фунтів, при тому що офіційний зафіксований курс є у двічі меншим. Ще у 2020 році за долар давали десь 500 фунтів, а рік тому 1250.

Бойовики ІДІЛ в Сирії оголосили про прихильність новому лідеру організації Абу аль-Хусейну аль-Хусайні аль-Кураші.

Іран: Іран оголосив про першу страту протестувальника, засудженого за нещодавні антиурядові заворушення. Двадцяти трьох річний Мохсен Шекарі був повішений у четвер вранці після того, як революційний суд визнав його винним у “мохаребе” (ворожнечі проти Бога), повідомляють державні ЗМІ.

Його звинуватили в тому, що він був «заворушником», який у вересні заблокував головну дорогу в Тегерані та поранив члена воєнізованого формування Басідж мачете. Активіст заявив, що його засудили після «показового суду без будь-якої процесуальної дії» і не визгнав своєї провини.

Міжнародне співтовариство негайно відреагувало на цю страту. Серед інших в реакції Держдепу йдеться, що «страта Мохсена Шекарі є похмурою ескалацією спроби (іранського) режиму придушити інакомислення та придушити ці протести… Оскільки керівництво Ірану продовжує жорстоке придушення протестувальників, вони повинні знати, що світ спостерігає “. Правозахисники побоюються, що в найближчий час Іран може стратити інших 11 засуджених протестувальників, яким також голосили смерть за мохаребе” (ворожнечц проти Бога).

Посольство Великої Британії в Ірані зазнало вандалізму минулої ночі. На паркані з графіті амбасади було написано «смерть Англії», а перед входом намальований прапор Ізраїлю. Такі дії є нічим іншим як визначенням політичного провалу іранської дипломатії на міжнародному рівні.

Ізраїль: Ще однією країною, яка голосила про зміну в пріоритетах закупівлі озброєнь, виявився В’єтнам. За словами офіційних осіб та аналітиків, В’єтнам планує серйозні зміни в обороні, оскільки він прагне зменшити свою залежність від російської зброї та розпочати поштовх до експорту зброї місцевого виробництва з можливими покупцями в Африці, Азії та, можливо, навіть у москві.

Країна Південно-Східної Азії є одним із 20 найбільших у світі покупців зброї на тлі постійної напруженості з Китаєм, а річний бюджет на імпорт зброї оцінюється приблизно в 1 мільярд доларів США та має зростати, згідно з GlobalData, постачальником військових закупівель.

Починаючи з четверга в країні відбувається перша масштабна міжнародна виставка зброї, на яку зареєструвалися понад 170 компаній із 30 країн світу, повідомили в Міноборони. Серед них західні компанії, такі як американський оборонний підрядник Lockheed Martin і французька Nexter, а також оборонні групи з Ізраїлю, Індії, Японії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Триденний захід у Ханої допоможе В’єтнаму «диверсифікувати канали закупівель і джерела технологій для виробництва військового обладнання для армії країни та для експорту», – йдеться в заяві міністерства.

Ха Хоанг Хоп, експерт із військових закупівель і запрошений співробітник сінгапурського Інституту ISEAS-Yusof Ishak сказав, що В’єтнам веде переговори щодо можливих угод щодо імпорту супутників та іншої продукції подвійного призначення від інших партнерів, крім росії. За даними SIPRI, в останні роки В’єтнам купував військове спорядження у нових постачальників, включаючи США, Ізраїль, Нідерланди та Південну Корею. З війною в Україні, В’єтнам, схоже, прискорив диверсифікацію. Варто відзначити, що В’єтнам в останні роки є одним із найбільших покупців ізраїльської оборонної продукції.

Ліван: Саудівський телеканал ” Al-Arabiya ” повідомляє, що КВІР розпочав використовувати аеропорт Бейруту для доставки зброї «Хезболлі». Іранська авіакомпанія Miraj Airlines, афілійована з КВІР, з 14 листопада розпочала польоти до столиці Лівану. Раніше літаки цього авіаперевізника щотижня прибували до аеропорту Дамаска. Що нерідко викликало рішучу відповідь Ізраїлю і міжнародний аеропорт Дамаску ставав ціллю для ізраїльських ПС.

Джерела Al-Arabiya, повідомляють що перевезення іранської зброї під прикриттям гуманітарної допомоги завдасть шкоди економіці Лівану. Також зазначається, що Ізраїль побоюється, що аеропорт Бейруту приєднається до маршруту контрабанди зброї з Ірану до Лівану. Вочевидь, що ці «побоювання» і можуть привести до шкоди економіці Лівану.

А це бойовики ІДІЛ у Лівані, які присягнули на вірність новому еміру Абу аль-Хусейну аль-Хусайні аль-Кураші.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року