fbpx
Британський розвідник прибув до Одеси

Британський розвідник прибув до Одеси

Королівський ВМФ Великої Британії НАТО Одеса Розвідувальні кораблі Співпраця Флот Чорне море

Розвідувальний корабель Королівських ВМС Великої Британії HMC Echo (H87) сьогодні зайшов до морського порту Одеса.

Про це повідомляє «Думская»

Близько 10:35 корабель був пришвартований до понтонного причалу. Це перший корабель НАТО, який прибув до України після акту російської агресії в нейтральних водах Чорного моря.

HMC Echo (H87) пробудить в Одесі декілька діп після чого відбудуться маневри типу PASSEX з флагманом Військово-морських сил ЗС України – фрегатом «Гетьман Сагайдачний» (F130). Раніше Міністерство оборони Великої Британії заявило, що корабель перебуватиме у Чорному морі тривалий термін, проте відповідно до Конвенції Монтре час перебування військових кораблів не Чорноморського регіон обмежений 21 добою. Ймовірно, що по закінченню цього терміну його замінити інший розвідувальний корабель Великої Британії – HMS Enterprise, що на початку року вже заходив до Чорного моря.

HMS Echo (H87) – багатоцільовий гідрографічний корабель океанського типу, один з двох цього проекту у складі Королівського флоту Британії (інший – HMS Enterprise (H88) вже заходив до Чорного моря на початку 2018 року). Це перші кораблі британського флоту оснащені азимутальними двигунами, що надають їм надзвичайно точну керованість та маневреність на низьких швидкостях аж до самостійної швартовки без залучення буксирів. Також, завдяки цим двигунам та носовому підрулюючому пристрою можливе довгочасне знаходження на одній точці не залежно від течії чи вітру, що важливо при підводній діяльності.

Головне призначення HMS Echo (H87) – проведення дослідних гідрографічних чи геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) та підтримка амфібійних операцій, також, можливе використання у якості корабля управління морськими операціями, протимінного застосування (при цьому можливе збільшення екіпажу до 81 особи), пошуку та ідентифікації підводних об’єктів.  Корабель має підвищені умови комфорту для екіпажу, який розміщений у двомісних каютах (окрім командира та його помічника, які живуть у одномісних каютах).  Для виконнаня покладених завдань  Enterprise  оснащений найсучаснішими системами серед яких: сканери бокового огляду, багатопроменевий  та однопроменевий ехолоти, обладнання для досліджень проб води на різних глибинах та ґрунту, магнометр, системи картографування та дослідження морського дна, та інші. Також є один гідрографічний катер який може діяти в певній автономії від корабля-носія.

Короткі тактико-технічні характеристики:

Водотоннажність: 3740 тон;
Довжина: 90,6 м;
Ширина: 16,8;
Осадка: 5,5 м;
Силова установка: дизель-електична, 3 дизель-генератори (4,8 МВт) та 2 дизель-генератори у азимутальних двигунах (2х1,7 МВт)  та 1 маневровий підрулюючий двигун (0,4 МВт);
Швидкість: до 15 вузлів (28 км/год), економічний ход – 12 вузлів;
Дальність ходу: 9300 миль (17200 км) при 12 вузлах;
Автономність: 35 діб;
Екіпаж: до 72 осіб (48 осіб постійно перебувають на судні)
Озброєння: 2 20-мм АУ Oerlikon, 3 7,62-мм кулемети M134 Minigun, 4 7,62-мм кулемети FN MAG

Королівський ВМФ Великої Британії НАТО Одеса Розвідувальні кораблі Співпраця Флот Чорне море