fbpx
Армії США пропонують концепцію “гібридних” бойових машин

Армії США пропонують концепцію “гібридних” бойових машин

ОПК

На сайті dodbuzz.com опублікований матеріал про технічну пропозицію з боку компаній BAE Systems і Northrop Grumman по розробці перспективної “сухопутної бойової машини” GCV (Ground Combat Vehicle) з використанням “гібридних технологій”.
Маса базової машини становить 53 т, для дій на полі бою машину планується оснастити модульною бронею й додатковими контейнерами для обладнання, у результаті чого вага може збільшитися до 75 т. GCV виглядає як танк, оснащений усім сучасним комплексом засобів виявлення й управління, у тому числі Т- образною антеною супутникового зв’язку.

Найважливішою особливістю цієї машини є використання гібридного електричного приводу, який в армії використовується рідко, говорить Марк Сіньореллі (Mark Signorelli), віце-президент і менеджер програми сухопутних бойових машин компанії BAE Systems. Але в розробці важкої самохідної будівельної техніки ця технологія використовується ось уже майже десять років. Гібридна технологія має ряд переваг: величезний крутний момент і потужність двигуна, має на 50% менше деталей, що зменшує вартість експлуатації, можливість установити на машині більш важке обладнання, на 10% знижується витрата палива в порівнянні з порівнянними по масі традиційними транспортними машинами. Гібридний привід дозволяє на 4 т збільшити масу броні в порівнянні з машиною, оснащеного звичайним двигуном. Чи прислухається керівництво армії до доводів BAE Systems, покаже час.

GCV буде мати десантний відсік великого обсягу, де можуть розміщатися солдати з більшою й важкою зброєю й устаткуванням. Однієї із завдань створення такої машини є досягнення необхідного рівня комфорту, щоб солдати після багатогодинної поїздки змогли вступити в бій з мінімальним почуттям утоми. У цей час солдати страждають від розміщення і їзди в тісних десантних відсіках БМП і БТР.

ОПК