fbpx
Головний сержант: Росія копіює досвід НАТО

Головний сержант: Росія копіює досвід НАТО

ЗС Росії Росія Сусіди

В Збройних силах РФ впроваджена нова посада — головний сержант.

Про це повідомила прес-служба Південного військового округу.

«Головний сержант — це перший помічник командира підрозділу, здатний замінити на час офіцера, забезпечити дисципліну і особистим прикладом налаштувати солдатський колектив на досягнення успіху в бойовій підготовці та професійному вишколі», — заявив командувач військами Південного військового округу генерал-полковник Олександр Дворніков.

За даними округу, на навчально-методичний збір до Ростова-на-Дону прибуло 370 головних сержантів.

Раніше у військах округу відібрали найкращих військовослужбовців з сержантського складу. Особливою вимогою при призначенні головних сержантів стала наявність лідерських якостей та авторитету у військовому колективі поміж підлеглих і рівних військовослужбовців і серед офіцерів військової частини.

Про те, що в армії може з’явитися така посада, заступник міністра оборони РФ Микола Панков говорив ще в 2011 році.

Аналогічна посада існує в країна НАТО, де головний сержант координує і контролює сержантський корпус. У США сержант також є радником міністра оборони і голови об’єднаного комітету начальників штабів.

«Це – перспектива не сьогоднішнього дня, і навіть не завтрашнього. У нас є розуміння необхідності введення такого інституту, але ми хотіли б ретельно перевірити свої позиції», — сказав Панков.

За його словами, основна відмінність нової системи від попередніх підходів до комплектування сержантських посад — жорсткий відбір для призначення на посаду вищого рівня тільки з найкращих військовослужбовців, їхнє обов’язкове навчання перед цим призначенням.

Голова прес-служби ПВО Вадим Астаф’єв назвав експериментом впровадження нової посади.

«Головний сержант — це виборна посада, на яку на загальних зборах сержантського складу військової частини (підрозділу) обираються найбільш підготовлені молодші командири, які мають лідерські якості і авторит у військовому колективі поміж підлеглих і рівних військовослужбовців», – сказав Астаф’єв.

За його словами, виконуваний «за рішенням командувача військами Південного військового округу експеримент» покликаний підвищити авторитет сержантського складу, сприяти зміцненню правопорядку і військової дисципліни.

У Збройних Силах України посади головних сержантів впроваджені вже декілька років та створені відповідні центри з їх підходовки за декількома напрямками – інструкторів та лідерства.

Матеріал підготував Степан Івасин


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ЗС Росії Росія Сусіди