fbpx
Іран. Зона конфлікту – огляд подій на 26 липня

Іран. Зона конфлікту – огляд подій на 26 липня

Близький Схід

Поки танкерні війни зависнули на паузі (жодна з сторін не робить кроків для звільнення танкерів), іранці в середу вночі провів чергові успішні випробування балістичної ракети середньої дальності «Шахаб-3». Ракета пролетіла понад 600 миль від півдня Ірану до пустельного району поза Тегераном.

На інформаційному фронті Іран також поки лідирує. Як на зовнішньому так і на внутрішньому. Згідно іранських джерел США не надали жодних доказів того, що вони збили іранський БПЛА, тому вони спростовують цей факт.
Далі Іран заявив про викриття агентурної мережі ЦРУ на території країни і арешт 17 її учасників. Деяких з них вже приговорили до смерті. І хоча Трамп спростував цю інформацію, додам що розвідники як правило ніколи не визнають провалів. Тому ця новина під питанням.

Тим часом, Вашингтон таки створив міжнародну коаліцію по забезпеченню безпеки судноплавства в Ормузькій протоці. Париж, Лондон та Берлін вирішили координувати свої сили в регіоні Перської затоки.
Новий прем’єр Великобританії Боріс Джонсон в перший день свого прем’єрства віддав наказ кораблю Королівського військово-морського флоту HMS Montrose супроводжувати судна, поставлені під британським прапором.


“Свобода судноплавства має критичне значення для всесвітньої торгової системи і світової економіки, і ми зробимо все, що в наших силах, щоб її гарантувати”, – повідомила прес-служба британського уряду.

Радник Іранського радника з питань оборони повідомив, що будь-яка зміна становища в Ормузькій протоці може відкрити двері до серйозного протистояння. Хоча поки далі погроз справи не йдуть. Самим вірогідним місцем початку протистояння Ірану з США є не міжнародні води регіону Перської затоки, а пустельні районі на захід від Євфрату.

А поки Іран проводить навчання КВІР та глузує з лідерів США та Ізраїлю,

Британії

і військових коаліції.

Близький Схід