КНДР здійснила пуски протикорабельних ракет

КНДР здійснила пуски протикорабельних ракет

КНДР Міжнародні новини ПКР

Північна Корея у четверг, 8 червня, випустила залп протикорабельних крилатих ракет. Про випробування на східному узбережжі КНДР повідомило міністерство оборони Південної Кореї. Інцидент відбувся на тлі загострення відносин режиму Кім Чен Ина із світовою спільнотою через регулярні ракетні випробування у КНДР попри критику з боку Ради Безпеки ООН.

За даними Сеула, ракети малого радіусу пролетіли близько 200 кілометрів та впали у Східнокитайське море. Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кішида заявив, що ракети не становили загрози національній безпеці країни, а доказів досягнення ними виключної економічної зони країни немає. Утім, Токіо залишається у стані “підвищеної готовності” через стурбованість діями Пхеньяна.

Ці збройні випробування не стосувалися балістичних ракет, тести яких регулярно викликають занепокоєння в регіоні та світі. Північна Корея регулярно проводить ракетні пуски, попри те, що резолюції ООН забороняють Пхеньяну випробовувати балістичні ракети. КНДР веде розробку та випробування і ядерної зброї, що також є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Президент США Дональд Трамп неодноразово критикував Пхеньян через розширення ракетних випробувань та надіслав до берегів КНДР флот США.

DW

КНДР Міжнародні новини ПКР