Муженко розказав основне завдання флоту на Азові

Муженко розказав основне завдання флоту на Азові

Азовське море ВМС України

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю агентству Reuters розказав, що Військово-морські сили ЗС України не будуть супроводжувати комерційні судна на Азовському морі.

Про це повідомляє Прямий

Нагадаємо, що станом на сьогодні українські Військово-морські сили у два етапи були перекинуті на Азовське море. Спочатку автотрейлерами до порту Бердянську були доставлені два малі броньовані артилерійські катери “Кременчук” та “Лубни”, а згодом з переходом через Керченську протоку до Маріуполя прибули кораблі “Донбас” та “Корець”

“Кораблі ВМС України не будуть супроводжувати комерційні судна на море з метою не допустити їх зупинку російськими кораблями”, – підкреслив Віктор Муженко.

На його думку, в цьому поки що немає необхідності, до того ж сили на Азовському морі поки що явно нерівні, і загострювати ситуацію на море Україні невигідно.

Читайте також: Що протиставила РФ «Донбасу» та «Корець» під час руху

Замість зіткнень в море Україна побудує військову базу на Азовському морі і направить більше сил в цей регіон для протистояння російську загрозу.

При цьому начальник Генштабу згоден з тим, що Росія вийшла за межі таємних боїв на Донбасі і почала агресивні дії проти кораблів, що прямують в українські порти.

Документальний фільм Військово телебачення про перехід Чорного та Азовського морів кораблями «Донбас» та «Корець»:

Азовське море ВМС України