fbpx
Азербайджан придбав у Ізраїлю ракети I-Derby ER для МіГ-29 – ЗМІ Азербайджану

Азербайджан придбав у Ізраїлю ракети I-Derby ER для МіГ-29 – ЗМІ Азербайджану

Rafael Advanced Defense Systems Авіаційне озброєння Авіація Азербайджан Азія Закупівлі Ізраїль Кавказ МиГ-29 ПС Азербайджану Світ

Азербайджан закупив у Ізраїлю авіаційні ракети I-Derby ER класу «повітря-повітря» для озброєння винищувачів МіГ-29.

Про це інформує Мілітарний.

До Повітряних сил Азербайджану нещодавно надійшли ізраїльські ракети I-Derby ER для встановлення на винищувачі МіГ-29, повідомляють місцеві ЗМІ.

Ракети класу «повітря-повітря» I-Derby ER є глибокою модернізацією ракет сімейства Derdy виробництва ізраїльської оборонної компанії Rafael.

Це ракета з дальністю польоту до 100 км, яка використовує канал передачі даних на основі Rafael Global Link або каналу даних замовника. Форма і розмір ракети I-Derby ER ідентичні попередній ракеті Derby.

Довжина ракети масою 118 кг становить 3,62 м, а розмах її крил – 0,64 м та 0,16 м відповідно. I-Derby ER розвиває максимальну швидкість 4 Маха.

Маса бойової частини становить 23 кілограми. Система наведення ракети є комбінованою. Вона включає командно-інераціальну систему та активну радіолокаційну головку самонаведення.

Ракета на початковій ділянці польоту наводиться інерційною системою відповідно до первинного цілевказування, отриманого від бортової РЛС літака-носія або нашоломної системи цілевказівки. Наявність на борту ракети приймача радіокомандної лінії дозволяє коригувати і перенацілювати ракету на траєкторії польоту.

Літаками-носіями ракети I-Derby ER можуть бути F-16C/D, F-5, Mirage, JAS- 39 Gripen, та МіГ-21 й МіГ-29.

МіГ-29 Військово-повітряних сил Азербайджану були придбані в Білорусі та України. Їх ремонтом та частковою модернізацією займався Львівський авіаційний завод.

Фронтовий винищувач четвертого покоління МіГ-29 (за кодифікацією НАТО: Fulcrum) здійснив свій перший політ 6 жовтня 1977, а серійне виробництво розгорнуто у 1982 році на базі московського заводу № 30 («Прапор праці»). У серпні 1983 перші серійні МіГ-29 почали надходити у ВПС СРСР. До початку 1985 року перші два авіаполки на МіГ-29 досягли оперативної готовності.

Винищувач МіГ-29 ПС ЗСУ. Вересень 2020. Фото: Дмитро Муравський

Цей тип винищувачів активно поставлявся на експорт в безліч країн. Було розроблено і випущено багато різних модифікацій. До кінця 1991 р. цехами МАПО ім. П. В. Дементьєва було вироблено близько 1200 одномісних винищувачів МіГ-29.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Rafael Advanced Defense Systems Авіаційне озброєння Авіація Азербайджан Азія Закупівлі Ізраїль Кавказ МиГ-29 ПС Азербайджану Світ