fbpx
ДБР звинувачує «Кузню на Рибальському» у зриві будівництва «Кентаврів»

ДБР звинувачує «Кузню на Рибальському» у зриві будівництва «Кентаврів»

ВМС України ДБР (Державне бюро розслідувань) ДШК «Кентавр-ЛК» Кузня на Рибальському Суднобудування Україна Флот

Державне бюро розслідувань (ДБР) звинувачує Приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» у зриві будівництва «Кентаврів» (десантно-штурмові катери типу «Кентавр-ЛК»).

Про це повідомляє Мілітарний.

На брифінгу начальник слідчого відділу ДБР Олег Гриняк повідомив, що тактико-технічні характеристики не відповідали заявленим виробником по швидкості, водотоннажності та осадки.

Таким чином виконання своїх функцій з охорони та оборони морських рубежів держави є не можливим.

Десантно-штурмові катери проєкту «Кентавр-ЛК» в Одесі

Нагадаємо, що десантно-штурмові катери проекту 58503 типу «Кентавр-ЛК» були спущені на воду 14 вересня 2018-го року, та досі перебувають на випробуваннях і доведенні. Їх заклали 28 грудня 2016 року, і за два роки мали увійти до складу ВМС ЗС України.


Матеріал по темі: Випробування “Кентаврів”: швидкісні характеристики ще доводять


Слідство вважає, що Голова правління приватного підприємства підбурив заступника Міністра оборони України укласти державний контракт саме з його підприємством.

Під час обшуків у одного з фігурантів слідчі ДБР вилучили зброю та значну суму готівки: понад 364 тис. доларів США, близько 53 тис. євро та майже 3 млн гривень.

Державне бюро розслідування (ДБР)

Сьогодні слідчі ДБР повідомили про підозру колишнім посадовцям Міністерства оборони України:

  • заступнику Міністра оборони України у 2015—2019 рр.;
  • директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України у 2015—2017 рр.;
  • директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України у 2018—2019 рр.

Їх дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 4261 та ч. 5 ст. 27 (пособник), ч. 4 ст. 4261 КК України.

Також повідомлено про підозру колишньому голові правління ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», дії якого кваліфіковано за ч. 2 ст. 192, ч. 4 ст. 27 (підбурювач) ч. 4 ст. 4261 КК України.

Десантно-штурмовий катер типу "Кентавр" перед спуском на воду

Досудове розслідування триває. Встановлюються й інші обставини вчинення злочину, а також особи, які можуть бути причетні до їх вчинення.

Як відомо «Кузня на Рибальському» з 2012 року є виконавцем низки проєктів за державним оборонним замовленням, найбільш відомі серед них:

  • модернізація фрегату «Гетьман Сагайдачний»
  • будівництво малих броньованих артилерійських катерів
  • будівництво десантно-штурмових катерів
  • будівництво середнього розвідувального корабля «Сімферополь»

По останньому Міноборони України готує судовий позов на 163 млн гривень до заводу через невчасне виготовлення та корабля до складу ВМС ЗС України.

За оприлюдненою інформацією відповідно до умов державного контракту, поставка корабля визначена до 20 вересня 2019 року, однак зобов’язання за контрактом підприємством виконано не було.

ВМС України ДБР (Державне бюро розслідувань) ДШК «Кентавр-ЛК» Кузня на Рибальському Суднобудування Україна Флот