fbpx
Росія посилила блокування українських портів на Азові

Росія посилила блокування українських портів на Азові

Азовське море Керченська протока Російська агресія

Впродовж серпня-вересня 2019 року Росія під прикриттям штормів значно посилила блокування українських портів Азовського моря.

Про це повідомляє головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook

Автор називає головною причиною поновлення російського економічного тиску закінчення загрози введення «азовського пакету санкцій» для Росії.

В підтвердження наводиться статистика, що свідчить:

  1. тривалість штучного утримування перед Керченською протокою “маріупольських” та “бердянських” суден значно зросла – «на вході» до Азовського моря в 2,4 рази, а на «виході» з Азовського моря – в 3,2 рази.
  2. упродовж літа-початку осені 2019 року (на відміну від російських або інших суден, що йдуть до/з азовських портів РФ) “маріупольські” та “бердянські” судна проходять Керченську протоку не за традиційною чергою, а окремими караванами, що формуються один раз на декілька днів (мабуть, щоб Берегова охорона ФСБ РФ витрачала менше часу пального…).
  3. ситуація зі штучним утримуванням перед Керченською протокою “маріупольських” та “бердянських” суден повернулася до показників вересня-жовтня 2018 року.
  4. схоже, що настав час, коли знову потрібно активувати питання про “азовський пакет” санкцій до російських портів Азовського моря, з яких здійснюються регулярні перевезення до окупованого Криму: це порти Ростов-на-Дону, Азов та Темрюк.Та, звичайно – “Порт Кавказ”, той самий, що навпроти Керчі на узбережжі Тамані.

Більш детально ознайомитися зі звітом можна на сайті Black Sea News.

Нагадаємо, що починаючи з 2014-го року, коли Росія здійснила окупацію Кримського півострову, вона окрім безпосередньої агресії проти України на Донбасі вона здійсню економічний тиск на українське Приазов’я через створення штучних перешкод для судноплавства на Азовському морі. Зокрема Росія здійснює блокування портів Бердянська та Маріуполя через блокування вільного судоходства через Керченську протоку, яку зараз контролює.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Азовське море Керченська протока Російська агресія