fbpx
США не мають даних про надання КНР зброї Росії

США не мають даних про надання КНР зброї Росії

Війна з Росією Китай (КНР) Росія Санкції Світ США Україна

США не підтверджують інформацію, що Китай готується надіслати Росії летальну зброю.

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван.

За його словами, ще у 2022 року було занепокоєння тим, що Китай може надати зброю – пряму летальну допомогу Росії.

«Ми не бачили цього у 2022 році. Ми не бачили цього у 2023 році. Ми не бачимо цього й досі. Я з нетерпінням чекаю на розмову з Великою Британією, щоб переконатися, що у нас є спільна оперативна картина. Хочу краще зрозуміти, що саме малося на увазі в цьому коментарі», — наголосив він під час брифінгу.

Салліван нагадав про занепокоєння США тим, що Китай робить для підживлення російської воєнної машини, не надаючи зброю безпосередньо, але забезпечуючи ресурсами російську оборонно-промислову базу.

«Це відбувається. Це те, чим ми занепокоєні. Ми вживаємо заходів для протидії цьому в узгоджений спосіб разом із нашими союзниками і партнерами, і ви можете очікувати більше таких дій в майбутньому», — додав представник Білого дому.

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс 22 травня заявив, що Лондон має докази того, що Росія і Китай співпрацюють у сфері «озброєнь, які застосовуються в Україні».

За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь.

В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві зброї.

У вівторок, 21 травня, держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США продовжать роботу з Китаєм, включно з накладанням санкцій, щоб змусити Пекін припинити підтримку російської війни в Україні.

Ентоні Блінкен. Вересень 2023. Україна. Фото зі сторінки політика

Коментуючи рівень воєнної співпраці Москви з Пекіном, Блінкен наголосив, що прямих поставок озброєння наразі не зафіксовано, однак Китай забезпечує російську воєнну машину логістичною та технологічною підтримкою.

Нагадаємо, у 2023 році окупаційні сили Росії почали застосовувати на території України мотовсюдиходи Desertcross китайського виробника.

Війна з Росією Китай (КНР) Росія Санкції Світ США Україна