fbpx
Тероборонівці затрофеїли російський дрон «Гранат-4»

Тероборонівці затрофеїли російський дрон «Гранат-4»

Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Тероборона (ТрО) Трофеї Україна

Російські окупаційні сили втратили свій розвідувальний безпілотник «Гранат-4».

Ворожий дрон потрапив до бійців Харківської окремої бригади територіальної оборони.

Українські бійці виявили російський безпілотник в сірій зоні та оприлюднили його фото.

Ймовірно, це перший публічно відомий випадок захоплення в Україні російського безпілотника цього типу з початку повномасштабного російського вторгнення.

Безпілотний комплекс «Гранат-4» з літальним апаратом зі злітною масою до 30 кг виробляє російська компанія «Ижмаш – беспилотные системы».

Основне призначення цього багатофункціонального безпілотного літального апарату – ведення повітряної розвідки місцевості на користь різних підрозділів збройних сил, проведення радіорозвідки для пошуку станцій стільникового зв’язку, здійснення патрульних та спостережних польотів, виконання пошуково-рятувальних операцій та інше.

Корисне навантаження дрона може включати електрооптичну та інфрачервону камери, безпілотник також може бути обладнаний засобами аерофотографування та радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Транспортно-пусковий комплекс БПЛА «Гранат-4» базується на базі вантажного автомобіля КамАЗ із кузовом-фургоном.

До складу комплексу входять два літальні апарати і комплект наземних засобів управління. Розрахунок комплексу складається з чотирьох осіб.

Довжина дрона – 2 метри 60 сантиметрів, а розмах його крил становить 3 метри 20 сантиметрів. При власній масі БПЛА в 30 кілограм це забезпечує відносну простоту його експлуатації.

Безпілотний літальний апарат не обладнаний шасі, дрон злітає за допомогою спеціальної розгінної катапульти, а приземляється за допомогою парашута. Він же слугує і аварійною системою посадки. Заявлений термін розгортання: не більше 15 хвилин.

БПЛА «Гранат-4» має ​​один поршневий двигун, який здатний підтримувати політ розвідувального дрона протягом 6 годин та розганяти його до максимальної швидкості 140 км/год. Діапазон робочих температур цього БПЛА коливається від – 30 до +40.

Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Тероборона (ТрО) Трофеї Україна