fbpx
У Росії представили дрон-снаряд “Солист”

У Росії представили дрон-снаряд “Солист”

Боєприпаси БпА (Безпілотні апарати) Росія Світ

У Росії випробовують гібрид ударного безпілотника та коригованого снаряда з реактивним двигуном, що летить на ціль за балістичною траєкторією.

Новину оприлюднили російські ЗМІ.

Розроблений російським концерном КЕМЗ комплекс «Солист» позиціонується розробниками як коригований снаряд, що запускається в зону розташування цілі «по-мінометному», після чого оператор з FPV-обладнанням коригує його траєкторію польоту, таким чином виконуючи донаведення.

Боєприпас був розроблений як одноразовий реактивний носій з управлінням від першої особи та можливістю атаки згори. Він має об’ємний відсік корисного навантаження, який може споряджатися пострілом гранатомета РПГ-7 або ж СПГ-9.

Його запуск виконується із транспортно-пускового контейнера, що монтується на просту триногу. Заявлено, що радіус дії становить 10 кілометрів, а пік польоту сягає 2000 метрів. Сам снаряд вагою до 20 кг рухається із середньою швидкістю 500 км/год.

Принцип роботи та можливості коригованого снаряду "Солист".

Після досягнення найвищої точки боєприпас у вільному падінні може керуватися  оператором за відеоканалом через базову інфраструктуру для FPV-дронів: оператор у спеціальних окулярах бачить зображення та коригує траєкторію польоту з пульта управління.

Особливістю використання балістичної траєкторії є висока інерція та швидкість польоту снаряда, тому снаряд не вразливий до засобів РЕБ. Проте є і недоліки: оператор має менше часу на зміну траєкторії, а можливість маневру має бути досить скромною.

Очікується, що перспективний російський комплекс буде ефективним проти броньованої техніки, піхоти, укритих позицій артилерії та навіть низьколітаючих цілей.

Вибір сумісного з FPV-дронами обладнання має забезпечити у майбутньому просту та широку інтеграцію продукту у російські підрозділи різних родів та видів військ.

Розробники позиціонують «Солист» як доповнення до протитанкових ракетних комплексів та мінометів у піхотних підрозділах, де ті можуть бути малоефективними через особливості рельєфу та відсутність розвідки.

Розробники порівнюють вартість боєприпасу з пострілом звичайного протитанкового гранатомета, відзначаючи простоту його конструкції та можливість виробництва серіями у сотні тисяч на рік. Утім наразі він лише проходить внутрішні випробування.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що 2025 року Росія планує запустити виробництво безпілотників, які були розроблені спільно з КНДР.

Боєприпаси БпА (Безпілотні апарати) Росія Світ