В Японії спустили підводний човен «Jingei»
На верфі компанії «Mitsubishi Heavy Industries» спустили на воду новий дизель-електричний підводний човен «Jingei».
«Jingei» (№515) – третя субмарина класу «Taigei», призначена для морських сил самооборони Японії.
Усі підводні човни класу «Taigei» називаються на честь китів або великих риб.
Перший підводний човен нового покоління, «Taigei», спустили на воду на верфі MHI у жовтні 2020 року і здали в експлуатацію в березні 2022 року.
У жовтні 2021 року на верфі компанії «Kawasaki Heavy Industries» спустили на воду другу субмарину серії «Hakugei». Човен передадуть японському флоту у 2023 році.
Зовнішній вигляд підводних човнів типу «Taigei» схожий на дизайн дизель-електричних підводних човнів попереднього покоління класу «Soryu».
Однак ці субмарини сильно відрізняються за оснащенням. Зокрема, субмарини «Taigei» використовують літій-іонні акумулятори замість повітронезалежної енергетичної установки «4V-275R Mk.III», яку встановлювали на перші десять підводних човнів класу «Soryu».
Крім того, покращено можливості гідролокатора та системи бойового управління, а також застосовано нові звукопоглинаючі матеріали.
Підводні човни типу «Taigei» також оснащують системою протидії торпедам, яка викидає хибні цілі, щоб ухилитися від ворожих ударів.
Стандартна водотоннажність нових субмарин – близько 3000 тонн, довжина корпусу – 84 метри, ширина – 9,1 метра. Екіпаж – 70 осіб.
Підводні човни оснащують шістьма 533-мм торпедними апаратами, призначеними для використання торпед «Type 89». Ці боєприпаси масою 267 кг здатні розвивати максимальну швидкість до 70 вузлів.
Радіус ураження – від 21 до 27 морських миль залежно від швидкості. Робоча глибина – до 900 метрів. Ці торпеди використовують активний і пасивний режими самонаведення. До арсеналу підводних човнів «Taigei» також включені протикорабельні ракети.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.