fbpx
Пуски некерованих ракет з гелікоптерів Мі-2МСБ та Мі-8МСБ

Пуски некерованих ракет з гелікоптерів Мі-2МСБ та Мі-8МСБ

«Мотор-Січ» Гелікоптери ДНВЦ ЗС України Мі-2 Мі-8/17/171 ОПК

Як повідомляє видання Народна Армія практична частина випробувань гелікоптера Мі-2 МСБ, оснащеного некерованими ракетами типу С-8, успішно завершено, також на фінальній стадії — випробування гелікоптера Мі-8 МСБ з блоками Б13 для стрільби некерованими авіаційними ракетами (НАР) типу С-13.

Дослідні випробування проводились спеціалістами Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, попередні висновки позитивні: техніка працює штатно, заявлені характеристики підтверджено, зауважень до роботи систем немає.

Обидва гелікоптера модернізації запорізького підприємства “Мотор Січ”. За словами розробників «навісити» на Мі-2 МСБ нові ракети конструктори ПАТ «Мотор Січ» змогли завдяки низці власних розробок:

  • комплекту ферм балкових тримачів блоків
  • блоки Б8В8МСБ, кожен на вісім некерованих авіаційних ракет типу С-8
  • пусковий пристрій, здатний виконувати стрільбу в режимах по дві, чотири й вісім ракет одночасно
  • також в кабіні встановлено авіаційний приціл

С-8 – некерована авіаційна ракета калібром 80-мм розроблена у Радянському Союзі, що призначена для знищення живої сили, укріплень та техніки супротивника з повітря.

В нещодавніх випробуваннях гелікоптер було озброєно некерованими авіаційними ракетами, відео з їх пусками опублікував один з розробників у себе на сторінці в Instagram:

В перспективі розробники планують установити на нього два великокаліберні кулемети, а також інше сучасне (зокрема й кероване) ракетне озброєння, зробивши багатоцільовий Мі-2 МСБ ще універсальнішим.

 

Гелікоптер Мі-8 МСБ завершив черговий етап випробувань, виконавши пуски некерованою авіаційною ракетою С-13 з калібром 122 мм за допомогою встановленого блоку Б-13Л

С-13 – некерована авіаційна ракета калібром 122 -мм розроблена у Радянському Союзі, що призначена для знищення у важко укріплених спорудження живої сили та техніки супротивника з повітря.

Раніше ракети цього класу в Україні не застосовували ані з літаків, ані, тим паче, з гелікоптерів. Відео з пусків оприлюднене на сторінці одного з розробників:

Нагадаємо, що нещодавно в Україні вперше відпрацювали евакуацію пораненого за допомогою фал-строп та гелікоптер Мі-8.

Малі висоти польоту гелікоптер забезпечують його непомітність для радіолокаційних станцій противника, а роззосередженість групи бійців контролює зону ймовірних підходів груп противника з ПЗРК.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Мотор-Січ» Гелікоптери ДНВЦ ЗС України Мі-2 Мі-8/17/171 ОПК