fbpx
Росія вдалась до провокації проти США у Філіппінському морі

Росія вдалась до провокації проти США у Філіппінському морі

ВМФ Росії ВМФ США Південно-Китайське море Світ Флот

Сьогодні, 7 червня 2019 року, приблизно о 11:45 за місцевим часом під час роботи в Філіппінському морі російський великий протичовновий корабель “Адмирал Виноградов” (572) проекту 1155 (за класифікацією НАТО – “UDALOY I”) здійснив провокацію проти ракетного крейсеру USS Chancellorsville (CG-62) ВМФ США класу Ticonderoga.

Про це повідомляє прес-служба Військово-морського флоту США

“Адмирал Виноградов” (572) зробив небезпечний маневр проти ракетного крейсера USS Chancellorsville (CG-62) на відстані у 15-30 метрів.

Для унеможливлення зіткнення американський крейсер перевів всі двигуни на реверс та здійснив маневрування.

У США вже звинуватили Росію в порушенні Міжнародних правил щодо запобігання зіткнення на морі (COLREGS).

Американський крейсер в порівнянні з російським протичовновим кораблем має більшу довжину (173 метри проти 145 метрів) та водотоннажність (9600 тонн проти 7570 тонн).

В свій час ще радянські військові моряки здійснювали навалу на американські кораблі та це мало негативні наслідки саме на кораблях ВМФ СРСР.

Один з найбільш відомих випадків стався 12 лютого 1988 року об 11:02 СКР-6 навалився на лівий борт кормової частини есмінця USS Caron (DD-970) приблизно в цей же час СКР «Беззаветный» здійснив навалу на лівий борт USS Yorktown (CG-48) у Чорному морі неподалік Криму.

Своїми діями вони намагалися виштовхнути американські військові кораблі за межі територіальних вод СРСР, проте в декілька разів менша водотоннажність радянських кораблів не давала ніякої ефективності цим діям.

Об 11:40 Командуючий Чорноморським флотом передав наказ до обох кораблів відійти від USS Yorktown (CG-48) та USS Caron (DD-970) на безпечну відстань, і у разі потреби здійснити повторний навал.

Згодом американські кораблі пройшовши за своїм маршрутом покинули територіальні води СРСР.

Радянські ж кораблі отримали наслідки для корпусу СКР «Беззаветный» – його було поведено та корабель перестав активно використовуватися.

ВМФ Росії ВМФ США Південно-Китайське море Світ Флот