fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 1 серпня

Що там у Сирії – хроніка подій за 1 серпня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Сирійські демократичні сили санкціонували входження військових армії офіційного Дамаску в провінцію Ракка для ведення пошукових робіт в районі авіабази “Табка”. За цю базу точилися бої між САА та бойовиками ісламської держави, яким вдалося захопити об’єкт.
В минулому році СДС виявили братську могилу з майже 200 тілами сирійських військових. Однак безліч солдатів, що брали участь в оборонній боротьбі “Табки”, до сих пір числяться зниклими без вести.

Кремлівські сімулякри. Намагання копіювати свої західних партнерів, навіть в мавпиному стилі не обійшло стороною танковий біатлон. Десь там в заліссі воно було проведено і сирійські танкісти посіли друге місце під час другого заїзду. Перші – білоруси (ті ще братушкі), треті – таджики.

І знов про іхтамнєтов, але цього разу про журнашлюх. Надійшла новина, що троє росіян загинули в Центрально-Африканській республіці. Якоби у двох були знайдені журналістські свідоцтва “Ізвєстій”. І ось “внізапна”, видання “Ізвєстія” відхрестилося від жмурів і каже, що їх там немає і всі співробітники виконують роботу в стандартному режимі. Тобто ці херої не були журналістами, а діяли під журналістським прикриттям.
Потім надійшло уточнення, що в пекло відлетіли публіцист Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Які займалися зйомкою фільму про ЧВК “Вагнер”. Раніше вони також засвітилися на Донбасі. Земля – бетоном.

Іділівці поруч з містом Думером в провінції Дамаск влаштували засідку. В результаті якої загинули 3 високопоставлених офіцери / командири САА. Серед них бригадний генерал Надім Асад.

Інфографіка по втратам серед цивільних лише за провінцію Дейра Ез-Зор в липні 2018 року.

Група невідомих озброєних бойовиків, найімовірніше група “Аль-Каїда” в Ідлібі, виклала відео з записом двох заручників (італійця та корейця чи японця) які благали про порятунок. Невідомі заявили, заручники будуть вбиті, якщо їхні уряди не заплатять за їх звільнення. Не виключаємо, що це нова провокація руснявих спецслужб, бо в своїх пабліках журнашлюхи тут же звинуватили у викраденні опозиційну ХТШ.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Ну що, можемо закривати розділ Велика Битва. Сирійська арабська армія захопила Аль-Кушайра у ісламської держави. Провінція Дараа від тепер повністю знаходиться під контролем сирійської арабської армії.
На останнє сирійські урядові війська вибили бойовиків ісламської держави з їх опори в н.п. Шаджара. В ході нападу також були заняті н.п. Абдин і розташована поруч Шаджарська дамба і н.п. Мааррия.
Перед кожним штурмом населених пунктів проводилася довга серія артилерійських і авіаударов. Сирійські ВПС після інциденту зі збитком Ізраїлем Су-22 стали використовувати навчально-бойові літаки Л-39, як штурмовики для безпосередньої підтримки наступаючих на землях підрозділів. Основну роботу в якості бомбардувальників виконували московитські вкс. За вчора сирійські сили при підтримці колишніх бійців “Вільної сирійської армії” провели штурм н.п. Аль-Кушайра, розташованого в 3 км на південь від Шаджара. Населені пункти Куайя та Бейт-Ерра також були відбиті в ІД і контролюються САА. Відзначається, що урядові війська не вели переговорів з бойовиками про здачу і всіх ісламістів розстрілюються на місці. Повідомляють про десятки страчених бойовиків ІД. Сотні з низ таки вдалося врятуватися за рахунок обміну їх життів на життя заручників жінок та дітей в провінції Ас-Сувейда. Ці бойовики вже від’їхали до жаданого місця призначення.

Ідліб-Алеппо: І від сьогодні починаємо висвітлювати нову битву цієї нескінченної війни. Так от, кажуть, що сьогодні вночі сили урядової республіканської гвардії почала наступ в районі Сараф на півночі провінції Латакія. З того боку бійці «Хайят Тахрір аш-Шам» запускають свої дрони на авіабазу московитів Хмеймім (близько 15 атак за цей місяць). Навіть кажуть, що асадитам вдалося прорвати передові позиції ХТШ.
Що нам ще відомо про Ідліб? А те що до цієї бунтівної провінції примусово переміщувалися ті, хто не згоден коритися режиму вбивці асада. І те, що по периметру території контрольованої повстанцями розміщенні 13 обсерваційний пунктів турецької армії до 1 бтгр в кожному. Які б мали спостерігати за умовами режиму припинення вогню на цих землях. Хоча, знов ж таки з ким домовлялися?) Ну й по третє на цих землях, знаходяться лояльні до Туреччини численні озброєнні угруповання і як воно буде, чи попалися на кремлівський брехливий гачок османи, побачимо.

Повідомляють, що на сході Мааррет-ен-Нууман в Ідлібі прогримів потужний вибух.

В результаті артилерійського обстрілу урядових сил по місту Хан Шейкун на півдні Ідлібу, є жертви серед мирного населення.

Сирійська армія обстріляла село Маркабах на півночі Хами.

Ісламська держава (ISIS): Генерал-майор сил Коаліції Фелікс Гедні: “Ведеться планування операції з очищення останньої кишені території, що перебуває під контролем ісламської держави, на схід від річки Євфрат в Хаджіні, в районі Абу Камала. Остання стадія Op Roundup, ймовірно, буде складною боротьбою, оскільки це густонаселене місце”.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія