Що там у Сирії – хроніка подій за 18 червня

Що там у Сирії – хроніка подій за 18 червня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Прем’єр-міністр Ізраїлю: «Тель-Авів зупинить будь-які іранські спроби військового позиціонування на півдні Сирії». Очевидно, перемови з асадом/ху#лом йдуть не дуже гладко.

Вибух в місті Ракка. Теракт був спрямований на авто-фургон, що віз бійців СДС по вулиці Тил-Абід. Про жертви не повідомляли.

Після виведення курдських ополченців турецькі війська входять на околиці міста Манбідж. Розпочато патрулювання.

Ідліб-Алеппо: Заступник головнокомандувача Вільної сирійської армії та його син були вбиті невідомими під час снайперського вогню.

Ще дві групи в місті Анадані (Північний Алеппо) зливаються з ХТШ.

Дараа-Ас-Сувейда: Бригада південних яструбів приєднується до Вільної сирійської армії в Дараа.

Командири “Сил Тигра” Сухейль Аль-Хасан і бригадний генерал Салех Аль-Абдалла (командир загону Ас-Саб в “Силах Тигра”) прибули в район Кунейтра – Дараа. З ними масивні колони важкої техніки прибули до провінції Дарaя для участі у майбутньому наступі. Понад 60 танків, 35 гаубиць, велика кількість РСЗВ були розгорнуті поруч із фронтом.

Наступальна операція САА проти ІДІЛ в пустелі Сувейда поновилася після тижневої паузи.

Дейр Ез-Зор-Аль-Хасаках:  Місто Аль-Дашишах повністю звільнено від ІДІЛ курдськими силами YPG в складі СДС.
Після Ад-Дашішаха бійці СДС вийшли до села Насер, на пагорбі Тель-Сафуйя та форпосту Тал Сафок на кордоні з Іраком.  Поки в операції «Шторм Джазіри» оголошено про паузу до 20 червня. Наступна ціль поки не відома.

Три курдських ополченці були вбиті керованим вибуховим пристроєм в місті Аль-Рігга.

Сирійські державні ЗМІ повідомляють, що літаки коаліції бомбили урядові позиції в Аль-Харрі на південному сході від міста Абу Камала провінції Дейр Ез-Зор. В результаті удару загинули 38 про-асадівські бойовика, більше 20 поранені. Кажуть, що в основному це були найманці Хезболла. Поки що конкретики мало. Джерела, близькі до мо рф, повідомляють, що рашка буде задіяти літаки Су-24 для запобігання агресії США проти САА. А місцеве джерело стверджує, що в результаті нападу було вбито 95 проурядових бойовиків. САА підтвердила загибель одного – генерал-майора, двох – полковників, двох -майорів та 9 – солдат. Коаліція під керівництвом США заперечує бомбардування урядових позиції у Східній Сирії. Чим далі, тим цікавіше.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія