Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 травня

Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 травня

Близький Схід

Туреччина: Міноборони Туреччини опублікувало повідомлення, про те що спільний оперативний штаб режиму та його московських союзників повідомив Туреччині, що режим оголосить про закінчення операції “Ідліб” через тиждень, оскільки прогрес в операції досяг 60% своїх цілей і досягне решти протягом тижня.

Іран: Сьогодні президент Трамп спростував інформацію поширену Нью-Йорк Таймс про відправку 120 000 військ на Близький Схід в разі іранської атаки. Проте він додав, що пошле «чертовскі багато більше», щоб протистояти Ірану.

Залісся: Російські вкс продовжують завдавати ударів по цивільних об’єктах в провінціях Хама і Ідліб. На цьому відео відображено момент удару по об’єкту неурядової рятувальної організації «Білі Шоломи» в місті Кафр-Набель, провінція Ідліб.

 

А на цьому відео під ударом ринок міста Джіср аль-Шугур. Завдано значної шкоди, 5 людей загинули, ще більше 10 поранені.

Крім населених пунктів, повітряні сили московитів постійно невібірково бомбардують і обстрілюють шосе М5 через велику кількість підкріплень повстанців, що рухаються по ньому. Через це багато цивільних автомобілів були пошкоджені.

Великий Ідліб: За останні дні найактивніші бойові дії йшли на трьох напрямках: на рівнині Аль-Габ, де асадити намагаються просунутися повздовж гір Латакії на північний-захід. Та на півночі і зі сходу окупованного військами режиму міста Кафр Набуда.

На рівнині повільне просування асадитів поки вдало компенсується рейдами інгмасі, які за вчора знищили позицію сил асадитів в горах.

На схід від міста Кафр Набуда військам режиму вдалося захопити 6 невеличких населених пунктів.

Контратака повстанців не дала результату.

Під час якої бійці Народного фронту звільнення втратили танк та БМП, екіпражі загинули.

Зі східного напрямку контратака пройшла більш успішно. Опозиційні війська спочатку зачистили від асадитів, а потім покинули район селищ Хамаміята і Аль-Джабіна в Хама, після нападу. Відхід, згідно повідомленням, був плановим. На фото повстанці під час контратаки на тлі турецького бронеавта Pantera F-9, який надавався протурецьким угрупованням з березня 2018.

Про точні втрати сторін поки що не йдеться, але про запеклість боїв свідчить знищення асадівського полковника Республіканської гвардії САА Нізара Махмуда.

САА активно застосовує важку артилерію та РСЗВ.

Повстанці відповідають наявними засобами, які, звісно ж, програють за потужністю військам режиму.

Проте асиметричні заходи партизанської війни дають кращі результати. Повстанці за допомогою ПТРК “Конкурс” знищили автомобіль сирійських військових в районі н.п. Шейх Ідріс, провінція Хама.

Ще один постріл ПТРК по групі сирійських військових, район н.п Кафр-Набуда, провінція Хама.

Лідер Хаят Тахрір аш-Шам Абу Мухаммед аль-Джулані в інтерв’ю з активістом з Ідлібу Тахер Омаром висловив свою думку про останні події в Сирії:
▪️Останні бої в провінції Хама і Ідлібі є незаперечним доказом слабкості позицій росії і сирійського уряду;
▪️Россія і Сирія не здатні виконати взяті на себе обіцянки, тому що на конференцією в Сочі було обіцяно створити демілітаризовану зону, яку росія зараз безперервно бомбить;
▪️ХТШ під керівництвом Джулані має повне право обстрілювати базу російських вкс в Хмеймімі, і це буде тривати до тих пір, поки Росія не припинить підтримувати асада.

Сирія: Сьогодні в місті аль-Шахіль на сході Дейр Ез-Зора відбулася зустріч лідерів племен регіону. В ході зустрічі лідери племен повідомили про готовність співпрацювати з Міжнародною коаліцією в політичній і військовій сфері.
За підсумками зустрічі було висунуто ряд вимог:
▪️Закликати Міжнародну коаліцію передати їм управління регіоном, як в курдських районах;
▪️Звільнити безвинних ув’язнених;
▪️Негайно припинити довільні арешти;
▪️Евакуювати жінок та дітей з таборів;
▪️Негайно прогнати іранські і російські сили.

Далі буде…

Близький Схід