Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 березня

Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 березня

Близький Схід

Зі знищенням залишків Ісламської держави на території підконтрольної СДС, яка підтримується Коаліцією – я трохи змінюю порядок подачі інформації. Хоча говорити, про вирішальну перемогу над ІДІЛ ще занадто зарано. А особливо це стосується сирійської пустелі, що під контролем уряду. Там ще й досі величезні райони де переховуються ісламісти. Так само по всій Сирії активні осередки бойовиків Ісламської держави.

Сирійські Демократичні Сили: Мазлум Кобані, головнокомандувач СДС, заявив про остаточну фізичну поразку ІДІЛ.

Ця перемога була надзвичайно дорогою. 5 років бойових дій. Понад 11 тис. бійців СДС загинули і понад 21 000 отримали поранення.

Далі СДС підтвердило свої амбіції на визнання автономії в складі Сирії зі своєю владою та армією. Ще СДС планує істотно і експоненціально збільшити свою повстанську боротьбу проти турецької армії і ВСА в Африні. Для чого в СДС готують відповідні підрозділи вихідців з Африну. Кажуть, що тисячі таких бійців приєднаються до визвольних сил Афріну, а чиновники СДФ обіцяють, що вони звільнять Афрін.

На захід від міста Манбідж біля села Кур Хуюк пройшли зіткнення між ВСА та СДС.

СВП вибухнув у місті Рас аль-Айн (Sri Kaneh), націлюючи машину з членами лівої турецької партії, яка бореться поряд з сирійськими демократичними силами. Один бойовиків вбитий, інших члени партії поранині.

Туреччина: Тим часом, турецькі військові конвої прожовують прибувати в Сирію. Черговий конвой турецьких ЗС увійшов в н.п. аль-Ісс на півдні провінції Алеппо.

Невідомі бойовики намагалися застрелити главу військової поліції ВСА в Афріні Мухаммада Хамадані. Замах не вдалося. До замаху імовірно причетні курдські YPG.

Ізраїль: Джерела в уряді Ізраїлю про анонсували, що завтра президент Трамп схвалить указ про визнання ізраїльського суверенітету над Голанськими висотами.


Очікуючи чергове загострення ситуації у зв’язку з цим, ізраїльські збройні сили відправили підкріплення на Голанські висоти. Військові були розгорнуті біля Кунейтра.

Залісся: Чергові докази звірячих ударів по містам Ідлібу з боку рашистів потрапив у мережу. Бомба з Су-34 влучає в центр містечка Фуа-Кефрая.

Ще удари були нанесені по місту Кхан Шейкхун.

Взагалі то русня в Ідлібі намагається створити такий собі вінегрет в якому опозиційні сили будуть під контролем якогось спільного російсько-турецького командування та спільних патрулів. Турки, я вже писав, не реагують на подібні вкиди, але русня не вгамовується та лізе зі своїми «пропозиціями» та поширює брехню. Тому Сирійська опозиційна фракція “Файлаг аш-Шам” – одна з найбільших в Ідлібі, в своїй заяві, в п’ятницю, спростувала поширювані повідомлення про її готовність увійти до складу так званого “Шостого корпусу” – планованого до створення під егідою росії, як автономного з’єднання сирійських збройних сил, куди повинні будуть увійти опозиційні угруповання, які зможуть зберегти більшу частку самостійності. Переговори про формування 6-го корпусу, нібито, ведуться між російськими і турецькими представниками, а також сирійськими братами-мусульманами. “Файлаг аш-Шам” в своїй заяві у зв’язку з цим також дистанціювався від сирійського “Мусульманського братства”.


Ба більше, міжвідомчі координаційні штаби рф і САР зробили заяву «Про заходи щодо ліквідації табору внутрішньо переміщених осіб «Рукбан» в районі Ат-Танф. Штаби вирішили передбачити відвідування табору «Рукбан» робочою групою з представників Сирії, РФ, США, Йорданії, а також ООН. Безпека робочої групи, згідно із заявою, повинні будуть забезпечити безпілотники і авіація вкс рф і ВПС США. Американці звісно не в курсі.
Також 26 березня в пункті пропуску «Джлеб» має відбутися координаційна нарада для вироблення узгоджених покрокових заходів з розформування табору «Рукбан».
Бєнефіціаром цих потуг є очевидно Іран. Русня намагається відновити рівень довіри з «союзником».

Іран: Незважаючи на те, що дружня Ірану ліванська “Хезболла” частково вивела свої підрозділи, скоротивши чисельність контингенту в Сирії майже в два рази, іранці тільки підсилюють свої позиції в регіоні, активно набираючи в свої ряди новобранців з числа місцевого шиїтського населення.
У найближчій перспективі КВІР розраховують зайняти район Ат-Танф на південному сході країни, який тривалий час підконтрольний військовим США.
Перехоплення контролю над цим трикутником, де сходяться кордони Іраку, Йорданії та Сирії, дозволить іранцям з одного боку забезпечити собі важливий логістичний коридор, який аналітики називають “шиїтським півмісяцем”, а з іншого – ця місцевість є відмінним плацдармом для висунення до Голанських висот, в випадку, якщо Ізраїль вирішить загострити ситуацію там.
Передумовою до загострення, в тому числі, може стати і озвучений Трампом намір визнати Голанські висоти частиною Ізраїлю.

Великий Ідліб: Атаки Ідібу продовжуються. Під вогнем артилерії села Хуейджа на заході Хама, міста Кхан-Шекйхун та Яр’яназ в південній місцевості Ідліба та місто Тахтайя на півдні Ідлібу. В місті аль Каракат були вбиті дві молоді сестри, інша жінка отримала травму.

В місті Бінніш Хайхат Тахрір аль-Шам виявив бойову групу ІДІЛ. Відбувся бій. Без подробиць.

Сирія: У районі Аль-Хамданія в Алеппо загинув офіцер САА після сварки між членами міліції народних комітетів.

В провінції Дараа продовжується вбивства зрадників революції, які приєдналися до асада. Мохамед Фарес був застрелений в голову у денний час у Музарибе.

Далі буде…

Близький Схід