Що там в Сирії – хроніка подій за 9-10 квітня

Що там в Сирії – хроніка подій за 9-10 квітня

Близький Схід

Сирійські Демократичні Сили: Бойовики ісламської держави оголосили про початок акцій по всьому світу. Теракти не оминули і Сирію. Один з таких, внаслідок підриву автівки, стався в м. Ракка. Про постраждалих поки не відомо.

 

 

Ще досі, тривають військові операції проти ІДІЛ: сили Коаліції заявили, що через тиждень після заключного захоплення територій бойовиків ІДІЛ, по Сирії та Іраку завдали 52 удари.

Туреччина: Повідомляють, що російська військова поліція покинула Телль-Ріфаат і район Шахба на півночі Алеппо. Але урядові війська залишаються в цьому районі та Іран відмовляється виводити свої війська з Нубль і Захра. САА символічно підняла прапор САР на містом.

Скоріш за все відхід «лаптєногих» є однією з домовленностей, яку досяг Ердоган в москві. Такий відхід залишив по собі більше питань, чим відповідей.

Турецька авіація активна на півночі і заході Алеппо, на півночі Ідлібу і в районі Джебаль Аль-Завія. Конвої турецьких сил, після припинення патрулювання по причині запеклих обстрілів Ідлібу, поновили патрулювання.

Залісся: В ніч з понеділка на вівторок вкс росії завдали удару по місту Кафр Зіта, що в провінції Хама.

Днем місцеві опозиційні активісти дісталися до місця нанесення удару – фото (і на головному, також).

Великий Ідліб: На сьогодні обстріли провінції знов майже припинилися. Було три осбстріли населених пунктів. На фото – підрозділ артилерії САА.

Скоріш за все це також – результат поїздки Ердогана в москву. З тим сумний підсумок суботньо-недільний ударів такий: від 31 до 41 загинули, більше 55 поранені. Цифри весь час уточнюються. Люди ще лишаються в завалах, а поранені в тяжкому стані.

Повстанці провели акцію помсти проти сил асада. Загін бійців-інгмасі атакував вчора на світанку блок-пост урядових військ поблизу Тайбат Імама в північній Хама. Серед асадитів більше 15 загиблих. Про втрати серед повстанців не повідомляєьбся.

В бунтівній провінції . рятувальники не спиняючись проводять мінно-пошуковві роботи та знімають десятки СВП щотижня. На фото.

Далі буде… Завтра спробую переглянути ситуацію в Лівії.

Сьогодні терорист з ОРДЛО губарєв підтримав одного з кандидатів в президенти, якого до цього підтримали жиріновський, зюганов, поклонська та інше високодуховне гівно. Так хто ж агент кремля?!

Близький Схід