fbpx
Україна підготує до кінця року програму модернізації своїх РЛС

Україна підготує до кінця року програму модернізації своїх РЛС

Закарпаття Крим Модернізація РЛС РЛС «Дніпро» Україна

До кінця року в Україні буде розроблена програма перспективного розвитку системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО) до 2015 року, повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” у середу інформоване джерело у військових колах.

Як нагадав співрозмовник агентства, з квітня 2009 року у складі СКАКО функціонують системи попередження про ракетний напад (СПРН) в Севастополі і Мукачевому, що завершили бойове чергування в інтересах РФ РЛС “Дніпро” .

“Введена в дію навесні 2009 року українська СКАКО може застосовуватися для робіт в міжнародних програмах по боротьбі з космічним сміттям і попередження надзвичайних ситуацій, пов’язаних з космічними об’єктами”, – сказав він.

“У наступні роки, вже в 2015 році планується введення в дію нових засобів, створених із застосуванням нових технологічних рішень. Роботи в цьому напрямку будуть початі вже в самий найближчий час”, – додав він.

Як раніше повідомляло агентство, в Україні ведуться роботи зі створення комплексу СПРН з круговим оглядом на базі цифрових антенних решіток.

РЛС “Дніпро” системи попередження про ракетний напад в Севастополі і Мукачево до початку 2009 року стояли на бойовому чергуванні в інтересах РФ відповідно до російсько-української угоди про СПРН від 1997 року. Інформація з цих РЛС, що ведуть спостереження за космічним простором над Центральною і Південною Європою, а також Середземномор `ям, надходила на центральний командний пункт СПРН Космічних військ РФ.

Українські РЛС в Мукачевому і Севастополі – найновіші в серії РЛС типу “Дніпро”, які сьогодні успішно експлуатуються РФ у тому числі, в Мурманську і Іркутську та, згідно з експертними оцінками, їх експлуатація РФ буде здійснюватися як мінімум до 2015 року.

У лютому 2008 року РФ, яка завершує держвипробування станції нової серії типу “Воронеж-ДМ”, в односторонньому порядку вийшла з українсько-російську міжурядову угоду про СПРН від 1997 року. Термін дії угоди завершився в лютому 2009 року.

Зі свого боку, Україна в серпні 2008 року вийшла з багатосторонньої угоди – у рамках СНД – про СПРН від 1992 року, стаття 6 якої забороняє підписантам передачу інформації від своїх СПРН кому-небудь ще.

Раніше Україна також озвучувала ініціативи про можливе включення її РЛС в Севастополі, за умови модернізації, в глобальну ПРО. (Севастопольський вузол покриває, в тому числі, регіон Близького Сходу, і здатний засікати пуски балістичних ракет різного базування на дальності 2,5-3,5 тис. км. – ІФ).

Оцінки грунтувалися на потенційній зацікавленості США в інтеграції РФ і України в європейську протиракетну оборону театру військових дій (ПРО ТВД).

Разом з тим українські експерти відзначали, що реалізація цих планів буде безпосередньо пов’язана з успішністю міжнародних зусиль, включаючи США, вирішити іранське питання дипломатичним шляхом.

ЦВППБ


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Закарпаття Крим Модернізація РЛС РЛС «Дніпро» Україна