fbpx
Україна вшанує пам’ять словенських вояків загиблих у Першу Світову Війну

Україна вшанує пам’ять словенських вояків загиблих у Першу Світову Війну

Президент Словенія

У Львові відкриють пам’ятник словенським воїнам, які загинули в Першу світову війну. Такої домовленості було досягнуто під час переговорів Президента України Петра Порошенка та Президента Словенії Борута Пахора, який перебуває з офіційним візитом в Україні, повідомляє офіційне інтернет представництво Президента України

«Ми окремо обговорювали питання про запуск спільної українсько-словенської комісії з вивчення подій Першої світової війни. Комісія не просто запущена, бо це є важливий період історії, який принципово замовчувався під час Радянського союзу і перших років нашої незалежності. І сьогодні я дуже вдячний, що ми повернулися до цього», – сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

Він також повідомив, що було домовлено про те, що спільними зусиллями буде вшановано і пам’ять українців, які боролися на території Словенії.

«І не просто повернулися. Ми вже відновлюємо пам’ятники згиблим воїнам. Включаючи той пам’ятник, який буде відкритий через декілька днів. І це на зоадку про 15 тисяч словенців, які під час Першої світової війни віддали свої життя на території України», – підкреслив Петро Порошенко.

23 травня у Львові відбудеться офіційна церемонія відкриття пам’ятника словенським воїнам, які загинули в часи Першої світової війни за участі Міністрів оборони України та Словенії.

«Я вважаю, що це надзвичайно важлива подія, якій ми приділили увагу»,  – підсумував Президент.

В свою чергу, Президент Словенії подякував Україні за заплановане відкриття пам’ятника словенським воїнам, які загинули в роки Першої світової війни.

«Дуже приємно, що Словенія буде мати свій пам’ятник в Україні, тому що 15 тисяч наших хлопців загинули в Першу світову війну на території вашої країни»,  – сказав Президент Словенії. «Дуже приємно, що ми дійшли такого рівня, коли ми можемо разом вшановувати пам’ять тих молодих людей, які втратили своє життя», – зазначив Борут Пахор та додав, що «та війна була абсолютним нонсенсом».

Президент України також повідомив про відновлення вивчення окремої дисципліни – словенської мови і літератури у Львівському національному університеті.

«Це також символ відновлення ефективної гуманітарної співпраці між нашими країнами», – зазначив він.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Президент Словенія