fbpx
Україна долучиться до створення супутників-рятувальників

Україна долучиться до створення супутників-рятувальників

Україна

 

ДП КБ “Південне” спільно з іншими українськими підприємствами ракетно-космічної галузі вивчає можливості участі в міжнародній кооперації зі створення перспективних багатоцільових систем орбітального обслуговування, повідомляє Інтерфакс із посиланням на джерело, близьке до космічної галузі України.

 

 

“Останні роки на міжнародній космічній” арені “зростає інтерес до створення так званих “супутників-рятувальників” для продовження ресурсу діючих геостаціонарних, в першу чергу, телекомунікаційних супутників. Незважаючи на ризики, в контексті комерціалізації космічних послуг, освоєння даного напрямку космічної діяльності представляється досить перспективним: сумарні витрати на створення і запуск космічних апаратів орбітального обслуговування, згідно з прогнозними оцінками, у кілька разів менше в порівнянні з аналогічними витратами на дорогі, вартістю до $ 500 млн., геостаціонарні телекомунікаційні супутники “, – відзначило джерело.

 

Цільове призначення космічних систем орбітального обслуговування, як планується, може включати, зокрема, забезпечення таких функцій як довиведення нештатно запущених (при аваріях верхніх ступенів ракет-носіїв) космічних апаратів на їх розрахункові орбіти, а також – у більш віддаленій перспективі – збір космічного сміття.

 

Разом з тим, як зазначило джерело, наповнення перспективної кооперації з реалізації таких проектів може враховувати, в тому числі, досвід і можливості України в створенні космічних апаратів, ракетних двигунів, систем зближення і стикування на орбіті, а також систем управління для космічних апаратів.

 

“Потенціал ракетно-космічної промисловості України, який може бути затребуваний в міжнародній кооперації з освоєння даного напрямку космічної діяльності, на даному етапі ще вивчається”, – сказало джерело.

Україна