Є перші результати роботи ВМС на Азові!

Відповідно до чергового аналізу моніторингової групи “Майдан закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та BlackSeaNews опублікованих Андрієм Крименко на початок жовтня є прямий позитивний ефект від рішень щодо перебазування до Азовського моря броньованих артилерійських катерів  P177 “Кременчук” та  P178 “Лубни”, а також двох допоміжних – «Донбас» та «Корець» 

Мова йде про:

 1. у вересні 2018 повністю припинилися затримання торгівельних суден на відстані ближче 12 миль від берегів України
 2. у вересні суттєво зменшилася кількість затримань суден з боку Берегової охорони ФСБ РФ безпосередньо посеред Азовського моря: 21 затримання у травні, 25 – у червні, 40 – у липні, 14 – в серпні та 8 – у вересні.
 3. у вересні традиційний район затримань суден в морі кораблями Берегової охорони ФСБ РФ змістився на 30 миль (50 км) на південь від традиційного розташування поблизу Бердянська — ближче до окупованого Криму

Також у цей час було значне збільшення кількості військових навчань, що проводила Україна на узбережжі Азовського моря, та акцентування нашої країни уваги міжнародної спільноти до агресивних дій Росії у регіоні.

Читайте також: Українська авіація провела навчання в Приазов’ї

В подальшому наша держава буде збільшувати присутність на Азові та вже анонсовані військові навчання морської компоненти в цьому році.

Також буде розширюватись катерно-корабельне угрупування з формуванням бази Військово-морських Сил ЗС України на Азовському морі.

Під час переходу українських суден «Донбас» та «Корець» до Маріуполя і їх супроводу малими броньованими артилерійськими катерами P177 “Кременчук” та  P178 “Лубни” була спроба провокації росіянами наших плавзасобів, але діями екіпажів українських катерів вони були відігнані та у подальшому не наближались:


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю