Армійські підрозділи отримають нові почесні назви

Зовсім нещодавно військові частини України почали отримувати почесні найменування, так у січні стало відомо, що 93 окремій механізованій бригаді присвоєно почесне найменування “Холодний Яр”. Одного з найбільш відомих символів української воїнської звитяги протягом дуже тривалого часу.

Віталій Гайдукевич у себе на сторінці у Facebook повідомив, які ще підрозділи отримають почесні найменування до 27-ї річниці відновлення Незалежності України.

30 окрема механізована бригада “ім. Князя Костянтина Острозького”

 • Портрет Костянтина Острозького

  30 окрема механізована бригада матиме почесну назву “ім. Князя Костянтина Острозького” на честь військового і державного діяча Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського. Який народився у місті Острог на Волині та згодом очолював боротьбу проти московитів, турків та татар які намагались захопити земні князівства у XV-XVI столітті

  56 окрема мотопіхотна бригада “Маріупольська”

  Нарукавний знак 56 мотопіхотної бригади

  56 окрема мотопіхотна бригада, яка була сформована у лютому 2015 року з 21-го, 23-го, 37-го мотопіхотних батальйоні та довгий час боронила підступи до міста Маріуполь, а у листопаді 2016 року отримала тут пункт постійної дислокації іменуватиметься “Маріупольска”.

  55 окрема артилерійська бригада “Запорізька Січ”

 • Нарукавний знак 55 артилерійської бригади

  55 окрема артилерійська бригада, що дислокується у місті Запоріжжя та з початку російської агресії на Донбасі боронить українську землю отримала почесне іменування “Запорізька Січ”

  15 бригада транспортної авіації “ім. Олега Антонова”

  Олег Антонов

  15 бригада транспортної авіації, що дислокована у місті Бориспіль, отримала почесне іменування на честь видатного авіаконструктора – Олега Антонова.

  Під керівництвом Олега Антонова розроблено транспортні літаки Ан-8, Ан-12, Ан-22, Ан-26, Ан-32, Ан-72, Ан-124, багатоцільові літаки Ан-2, Ан-14, Ан-28, пасажирські літаки Ан-10, Ан-24, цільнометалеві планери А-10, А-11, А-13, А-15, мотопланер Ан-13, ракетний планер А-17, безпілотний літальний апарат, дельтаплани серії «Славутич» та багато інших авіаційних розробок.

  3 окремий полк спеціального призначення ССО “ім. князя Святослава Хороброго”

 • Князь Святослав Хоробрий

  3 окремий полк спеціального призначення Сил спеціальних операції ЗСУ за свою відданість боротьбі за територіальну цілісність України при відсічі російської агресії отримав почесне іменування в честь князя Святослава Хороброго.

  Князь Святослав Хоробрий здійснював завзяті походи на схід та південь, що призвели до розпаду двох великих держав Східної Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства. Князь підкорив численні східнослов’янські племена, аланів й волзьких булгар.

  21 окрема бригада охорони громадського порядку НГУ “ім. Петра Калнишевського”

 • Петро Калнишевський

  21 окрема бригада охорони громадського порядку Національної гвардії України, що має підрозділи у Кривому Розі та в Кропивницькому, отримав почесну назву в честь останнього кошового отаману Запорозької Січі Петра Калнишевського.

  Петро Калнишевський останній кошовий отаман Запорозької Січі у 1762 та 1765–1775 роках.

  Калнишевський потрапив на Січ ще в юному віці – у 8 років та пройшов шлях від джури до найвищих посад у Війську Запорозькому. Відзначався своїм розумом та фізичною силою. Був військовим осавулом і відповідав за стан та організацію війська, потім суддею Війська Запорозького низового (1760). У 1762 р. обраний кошовим отаманом.

  406 окрема артилерійська бригада “ім. генерала Олексія Алмазова”

  Олексій Алмазов

  406 окрема артилерійська бригада Військово-морських сил ЗСУ отримала почесне іменування “імені генерала Олексія Алмазова” – українського військового та громадського діяча, генерал-хорунжого Армії УНР.

 • За часи активної служби очолював Окрему гірську батарею Гайдамацького коша Слобідської України (1918), Окрему гірську батарею Запорізького полку кінних гайдамаків імені кошового отамана Костя Гордієнка (1918), Окремий кінно-гірський гарматний дивізіон Армії УНР (8 грудня 1918), Окремий кінно-гірський гарматний дивізіон 16-го загону (1919).

  Брав участь у поході на Крим під командуванням полковника Болбочана.

   


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю