КНДР продовжує роботу над занурювальним стендом, що використовується для тестування пусків ракет

Ще першого травня цього року ресурс 38 North, який займається моніторингом геополітичної ситуації та озброєння КНДР, розказав, що на комерційних супутникових знімках виявлено будівництво північнокорейського занурювального стенду для випробування підводних запусків балістичних ракет, що будується на суднобудівельній верфі у Нампхо на західному узбережжі країни.

Супутникові знімки весною цього року

На порівняльних супутникових знімках за 1 вересня опублікованих у матеріалі North 38 видно, що роботи над занурювальним стендом продовжуються(з’явились нові надбудови) :

Супутникові знімки зроблені 1 вересня цього року

Також видно подальший прогрес і на супутникових знімках від 21 вересня цього року:

 • Супутникові знімки зроблені 21 вересня цього року

  В умовах коли КНДР вже має як мінімум один такий стенд ще з 2014 року, мета будівництва другого незрозуміла, хоча є кілька можливостей, жодна з яких не є взаємовиключним. До них відносяться:

  • відбувається будівництво стенду з метою розширення програми тестування та розвитку балістичних ракет для підводних човнів(БРПЧ) з можливим будівництвом інфраструктури на західному узбережжі КНДР. Адже попередній стенд був помічений на східному узбережжі КНДР.
  • продовження будівництва другого занурювального стенду з метою використання його запчастин для підтримки збудованої на Південній суднобудівельній верфі стенду
  • будівництво конструкційно нового стенду
  • також розглядається і ймовірність використання стендів як буксованих занурювальних бойових установок, що значно простіше та дешевше будівництва підводних човнів

  Останній пункт є ймовірною варіацією використовуваної практики у КНДР коли системи залпового вогню встановлюють на причепи та буксують якимось видом транспорту – вантажівкою чи трактором.

  Буксована 122 мм РСЗВ КНДР
  Буксована 200 мм РСЗВ КНДР

  Хоча такий варіант використання плавучого стенду доволі екзотичний, але розглядатись можливість може.

  Експерти відзначаються схожість по габаритам двох наявних у КНДР стендів з радянськими плавучими занурювальними стендами типу ПСД-4 та ПСД-5/7, довжина яких складала 24 метри, а ширина 8.6 метрів.

 • Плаваючий занурювальний стенд ПСД-7

  Вони обидва були виготовлені на Миколаївському суднобудівельному заводі. ПСД-4 – у травні 1961 року для випробування ракети Р-21.

  Випробування радянської ракети Р-21

  Перший випробувальний пуск ракети відбувся вже 17 травня, але ракета так і не вийшла з води, другий – 25 травня та був успішним. Всього до 22 липня 1961 року було здійснено 5 запусків ракети Р-21

  Принцип відпрацювання запусків балістичних ракет із занурювального стенду

  ПСД-7 же декілька разів змінював свою конструкцію під різні типи ракети, за таким же чином може поступити і КНДР.

  Більш детально про військово-морські сили КНДР можете почитати у колонці одного з наших авторів: Морський рубіж корейської кризи.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: