Що там в Сирії – хроніка подій за 13-14 травня

Туреччина: Міноборони Туреччини опублікувало повідомлення, про те що спільний оперативний штаб режиму та його московських союзників повідомив Туреччині, що режим оголосить про закінчення операції “Ідліб” через тиждень, оскільки прогрес в операції досяг 60% своїх цілей і досягне решти протягом тижня.

Іран: Сьогодні президент Трамп спростував інформацію поширену Нью-Йорк Таймс про відправку 120 000 військ на Близький Схід в разі іранської атаки. Проте він додав, що пошле «чертовскі багато більше», щоб протистояти Ірану.

Залісся: Російські вкс продовжують завдавати ударів по цивільних об’єктах в провінціях Хама і Ідліб. На цьому відео відображено момент удару по об’єкту неурядової рятувальної організації «Білі Шоломи» в місті Кафр-Набель, провінція Ідліб.

 •  

  А на цьому відео під ударом ринок міста Джіср аль-Шугур. Завдано значної шкоди, 5 людей загинули, ще більше 10 поранені.

  Крім населених пунктів, повітряні сили московитів постійно невібірково бомбардують і обстрілюють шосе М5 через велику кількість підкріплень повстанців, що рухаються по ньому. Через це багато цивільних автомобілів були пошкоджені.

  Великий Ідліб: За останні дні найактивніші бойові дії йшли на трьох напрямках: на рівнині Аль-Габ, де асадити намагаються просунутися повздовж гір Латакії на північний-захід. Та на півночі і зі сходу окупованного військами режиму міста Кафр Набуда.

 • На рівнині повільне просування асадитів поки вдало компенсується рейдами інгмасі, які за вчора знищили позицію сил асадитів в горах.

  На схід від міста Кафр Набуда військам режиму вдалося захопити 6 невеличких населених пунктів.

  Контратака повстанців не дала результату.

 • Під час якої бійці Народного фронту звільнення втратили танк та БМП, екіпражі загинули.

 • Зі східного напрямку контратака пройшла більш успішно. Опозиційні війська спочатку зачистили від асадитів, а потім покинули район селищ Хамаміята і Аль-Джабіна в Хама, після нападу. Відхід, згідно повідомленням, був плановим. На фото повстанці під час контратаки на тлі турецького бронеавта Pantera F-9, який надавався протурецьким угрупованням з березня 2018.

  Про точні втрати сторін поки що не йдеться, але про запеклість боїв свідчить знищення асадівського полковника Республіканської гвардії САА Нізара Махмуда.

  САА активно застосовує важку артилерію та РСЗВ.

 • Повстанці відповідають наявними засобами, які, звісно ж, програють за потужністю військам режиму.

  Проте асиметричні заходи партизанської війни дають кращі результати. Повстанці за допомогою ПТРК “Конкурс” знищили автомобіль сирійських військових в районі н.п. Шейх Ідріс, провінція Хама.

  Ще один постріл ПТРК по групі сирійських військових, район н.п Кафр-Набуда, провінція Хама.

  Лідер Хаят Тахрір аш-Шам Абу Мухаммед аль-Джулані в інтерв’ю з активістом з Ідлібу Тахер Омаром висловив свою думку про останні події в Сирії:
  ▪️Останні бої в провінції Хама і Ідлібі є незаперечним доказом слабкості позицій росії і сирійського уряду;
  ▪️Россія і Сирія не здатні виконати взяті на себе обіцянки, тому що на конференцією в Сочі було обіцяно створити демілітаризовану зону, яку росія зараз безперервно бомбить;
  ▪️ХТШ під керівництвом Джулані має повне право обстрілювати базу російських вкс в Хмеймімі, і це буде тривати до тих пір, поки Росія не припинить підтримувати асада.

 • Сирія: Сьогодні в місті аль-Шахіль на сході Дейр Ез-Зора відбулася зустріч лідерів племен регіону. В ході зустрічі лідери племен повідомили про готовність співпрацювати з Міжнародною коаліцією в політичній і військовій сфері.
  За підсумками зустрічі було висунуто ряд вимог:
  ▪️Закликати Міжнародну коаліцію передати їм управління регіоном, як в курдських районах;
  ▪️Звільнити безвинних ув’язнених;
  ▪️Негайно припинити довільні арешти;
  ▪️Евакуювати жінок та дітей з таборів;
  ▪️Негайно прогнати іранські і російські сили.

  Далі буде…


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: