Розвідка США: Китай створить винищувач п’ятого покоління до 2018 року

Розвідка США: Китай створить винищувач п’ятого покоління до 2018 року

Китайська армія всього через вісім років матиме у своєму розпорядженні винищувачі п’ятого покоління.

Про це заявив у четвер, 20 травня, офіційний представник американського Національного військово-повітряного та космічного розвідувального центру Уейн Алмен, виступаючи на слуханнях у Конгресі США з американсько-китайських відносин.

Він зазначив, що США ще доведеться розібратися, чи зможе новий китайський винищувач протистояти на рівних F-22, передає ИТАР-ТАСС. При цьому Алмен висловив упевненість, що, в усякому разі, літак порівнюватимуть з американським аналогом.

Раніше глава Пентагону Роберт Гейтс висловлював переконання в тому, що ВПС США найближчим часом збережуть свою тактичну перевагу в повітрі за рахунок винищувачів п’ятого покоління F-35, які зараз перебувають у стадії доопрацювання.

Щоб прискорити роботи за програмою, Пентагон ухвалив рішення обмежитися закупівлею лише 187 винищувачів F-22. Гейтс також зауважив, що коли Китай поставить у війська свої винищувачі п’ятого покоління в армію, у США буде вже більш ніж тисяча F-22 і F-35.

Нагадаємо, в січні вперше піднявся в повітря російський винищувач п’ятого покоління. Літак ПАК ФА (перспективний авіаційний комплекс фронтового авіації), відомий також як Т-50 і виріб 701, розробляє компанія Сухой. Раніше Міноборони Росії заявило про намір почати закупівлі нового винищувача у 2015 році.

 

КорреспонденТ