fbpx
Нові трофеї поповнили експозицію Національного військово-історичного музею України

Нові трофеї поповнили експозицію Національного військово-історичного музею України

БМД-2 Війна з Росією Київ Музей Україна

Ще один експонат з’явився у фондах Національного військово-історичного музею України.

Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.

Тепер на вулиці поруч з будівлею музею стоїть ще й російський БМД-2.

Машину знищили в боях за Гостомель.

Це не перша трофейна російська техніка такого зразка, яка зберігається в Києві як музейний експонат. Ще одна БМД-2 є на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
БМД-2 Експонат Національного музею історії України в Другій світовій війні

Машину в районі Луганська в 2014 році захопили бійці 25-ї десантної бригади під час бою, повідомляють на сайті музею.

Нагадаємо, на території поруч з Національним військово-історичним музеєм є також залишки збитого російського штурмовика Су-25СМ.

Як допомогти музею збирати експонати?

Керівництво Національного військово-історичного музею звертається з проханням передавати речі, які в майбутньому стануть експонатами для збереження пам’яті про війну Росії проти України.

Це можуть бути наступні артефакти:

Експонати, пов`язані зі Збройними Силами України, правоохоронними органами та добровольчими формуваннями:

  • Предмети форми одягу, захисного спорядження, озброєння, військового побуту, які були уражені внаслідок бойових дій та понівечені вогнем (прострілені або пошкоджені іншим способом каски, бронежилети, розгрузки, рації, багнети, автомати, тощо).
  • Прапори та інші державні символи України (герби, навершя до прапорів, прапорці на машини, тощо), які перебували у зоні бойових дій: використовувались для позначення органів державної та виконавчої влади, розташування військових частин, блокпостів, військової та цивільної (наприклад, біженців) техніки, тощо.
  • Військова символіка, яка використовується бійцями під час проведення бойових дій: знаки розрізнення, нарукавні знаки, кольорові опаски (жовті та сині), тощо.
  • Схеми бойових дій, записки, складені на полях боїв з інформацією, яка стосується ведення бойових дій, інша документація, створена у зоні проведення бойових дій
  • Використані зразки озброєнь іноземного виробництва (протитанкові комплекси та ін.)

Експонати, які демонструють діяльність ворога:

  • Форма одягу військовослужбовців збройних сил російської федерації та незаконних збройних формувань, на яких містяться відповідні знаки розрізнення (червоні та білі опаски, нарукавні знаки);
  • Нарукавні знаки, нашивки з написами прізвищ та назв військових формувань, прапори та прапорці всіх можливих типів.
  • Службові документи військових частин та персональні документи військовослужбовців, предмети військового побуту з символікою або написами, характерними для ЗС РФ.

БМД-2 Війна з Росією Київ Музей Україна