fbpx
Одноразові австралійські дрони з картону на службі українського війська

Одноразові австралійські дрони з картону на службі українського війська

Австралія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна

Українська армія застосовує наддешеві одноразові вантажні дрони автралійської компанії SYPAQ для забезпечення логістичних завдань у важкодоступних місцях.

Про це повідомляє австралійське видання The Australian.

Головний інженер компанії SYPAQ Росс Осборн розповів про використання дронів їхнього виробництва в Україні.

За словами Осборна, компанії вдалось виконати одне з найбільш амбітних завдань, яке стояло перед ними: доставити велику кількість безпілотників Precision Payload Delivery System (PPDS) безпосередньо на місце бойових дій.

Дрони поставляють у вигляді заготовок із пласких листів картону, із яких можна легко зібрати літальний апарат.

«Низький профіль є ключовою особливістю, ми можемо скласти їх на піддон. Ми також розробили модульну авіоніку та комплекти силових установок, які, сподіваємося, можна буде використати повторно», – сказав він.

Виробником заявлено, що українська армія отримала вже понад 60 поставок від цієї компанії. Щомісяця доставляється близько 100 одиниць австралійських картонних дронів.

Основне завдання безпілотників – доставка боєприпасів, їжі та медикаментів безпосередньо на передову. Але також можливі розвідувальні польоти та скидання вибухових пристроїв.

Осборн підкреслив, що дрони виготовлені з розрахунку на роботу в складних умовах:

«Міцний картон був просочений воском, щоб запобігти руйнуванню фюзеляжу та подальшому падінню дронів у вологих погодних умовах».

За його словами, не зважаючи на мовні бар’єри між англійською та українською, у співпраці не було проблем. Українські солдати на передовій «змогли успішно використовувати нашу систему без будь-якої нашої підготовки, лише з інструкціями та відео».

Також головний інженер пояснив, що окрім виконання базових вантажних задач безпілотники компанії SYPAQ можна використовувати й для інших завдань, таких як доставка бомб до цілі або ж розвідки.

В залежності від моделі дрон може підняти до 3 кг або 5 кг. Літак здатен нести вантаж протягом 1-3 години в залежності від навантаження на дальність у 40-120км.

Австралія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна