fbpx
Польща передає Україні командирські машини для САУ “KRAB”

Польща передає Україні командирські машини для САУ “KRAB”

Артилерія Військова допомога КШМ Польща САУ САУ KRAB Сусіди Україна

Збройні Сили України отримують від Польщі командирські машини для польських самохідних гаубиць “KRAB”.

Фотографію з українським бійцем та польською командирською машиною оприлюднили у соцмережах.

У травні стало відомо, що Республіка Польща передає Україні самохідні артилерійські установки “KRAB”.

Судячи з опублікованої фотографії, Україна отримуватиме й машини, які були побудовані у відповідь на потребу в командирській машині для вогневого модуля самохідної гаубиці “KRAB”.

Український боець з кулеметом UKM-2000P біля командирської машини для САУ “KRAB”. Весна 2022. Фото з соцмереж

Для цілей командно-штабних машин у 2008 році Сухопутні війська Польщі вирішили використати перебудовані шасі знятих з виробництва самохідних гаубиць 2С1 “Гвоздика” з сімейства транспортерів МТ-ЛБ, які раніше випускалися Huta Stalowa Wola (HSW) за радянською ліцензією.

Глибока реконструкція машин була розроблена Військовим виробничим центром HSW у співпраці з німецькою компанією FFG (Flensburger Fahrzugbau GmbH), яка розробила сучасний силовий агрегат G4 (двигун із коробкою передач та комплектуючими), гідростатичну трансмісію та сидіння водія.

LCG

Таким чином, було створено транспортний засіб, названий виробником LCG (Lekkie Chassis Gąsienicowe/Легке Гусеничне Шасі), також називається WD (Wóz dowodzenia/Командирська машина).

У ній використовується ходова частина та елементи нижнього та лобового листа гаубиці 2С1, а верхній лобовий лист та надбудова були виготовлені на HSW із броньових листів товщиною 10 мм. Шасі має 7 пар опорних котків.

Машина управління вогнем артилерії до 155-мм САУ Krab

Перший прототип LPG був завершений у 2009 році та представлений на виставці MSPO у вересні. Після доопрацювання перші чотири командирські машини було передано польській армії 30 листопада 2012 року.

Для САУ “KRAB” розроблену машину у двох версіях: Командно-артилерійська машина; Командно-штабна машина.

Командно-артилерійські машини призначені для реалізації завдань у галузі підготовки та управління вогнем, збору та обробки даних про умови стрільби та розвідувальної інформації, необхідні для ураження об’єктів супротивника. Ці машини забезпечують самостійну роботу вогневих взводів у системі керування вогнем.

Командно-штабні машини призначені для забезпечення робочими місцями начальника штабу, командира батареї та командира вогневого взводу, а також посадових осіб, що взаємодіють з ними, інформаційної підтримки процесів планування та прийняття рішень в управлінні військами та вогнем.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Артилерія Військова допомога КШМ Польща САУ САУ KRAB Сусіди Україна