fbpx
Раді пропонують запровадити штрафи за заперечення агресії Росії

Раді пропонують запровадити штрафи за заперечення агресії Росії

Верховна Рада Російська агресія Україна

Верховній Раді Україні пропонують запровадити штрафи за публічне заперечення збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на тексти відповідних проєктів №6435 та №6436.

Кабінет Міністрів зареєстрував у Раді законопроєкти, які передбачають визнання протиправними діяннями публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України та запроваджують адміністративну відповідальність за таке правопорушення.

Тексти відповідних проєктів оприлюднено на сайті парламенту:

  • №6435 “Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання публічного заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України протиправним діянням”;
  • №6436 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України”.

Згідно з документом №6435, публічне заперечення збройної агресії РФ, окупації визнається наругою над жертвами розв’язаної агресії РФ проти України, приниженням гідності українського народу.

Фото на тему: Верховна Рада України

Деталі проєктів

Так, публічним запереченням збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації РФ територій України є принаймні одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи в якому має висловлюватися будь-яке письмове зазначення та/або графічне зображення тимчасово окупованої АР Крим та міста Севастополя в межах державного кордону іноземної держави або як окремого територіального суб’єкта поза межами державного кордону України.

Крім того, публічним запереченням спроб Росії легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої АР Крим та міста Севастополя передбачено визначити хоча б одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи, в якому висловлюється письмове заперечення дій РФ та її посадових осіб.

У тому числі у сфері зовнішніх зносин, із надання юридичної сили нормативно-правовим актам та документам, виданим органами влади Росії щодо тимчасово окупованої території після 20 лютого 2014 року.

Зазначається, що такі публічні заперечення здійснюються здебільшого, але не винятково, шляхом опублікування у пресі, передання по радіо, телебаченню чи з використанням інших засобів масової інформації, поширення в інтернеті, повідомлення в публічних виступах, демонстрації у громадських місцях плакатів, гасел, інших творів, а також поширення листівок чи інших друкованих матеріалів.

Водночас законопроєктом №6436 пропонується запровадити штрафи за публічне заперечення збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації РФ територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, спроб Росії легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої території України.

Військові Росії захоплюють базу Збройних сил України у Криму. 2014 рік

Зазначене правопорушення передбачає штраф у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 34 000 грн).

Аналогічні дії, вчинені повторно упродовж року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 грн до 51 000 грн).


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Верховна Рада Російська агресія Україна