fbpx
У Києві пройде конференція Modus initiative на тему організаційній культурі в армії

У Києві пройде конференція Modus initiative на тему організаційній культурі в армії

Волонтери ЗСУ Реформа Україна

У Києві 4 грудня 2021 відбудеться одноденну онлайн-конференцію “Modus initiative”, присвячену темі організаційної культури в армії з акцентами на питаннях лідерства, доброчесності та гендеру.

Про це повідомляє Мілітарний. Конференція транслюватиметься наживо на сторінці “Повернись живим” у Facebook.

Конференцію організує фонд “Повернись живим” за підтримки Центру інформації та документації НАТО та спільно зі Збройними силами України.

Директор Міжнародного благодійного Фонду “Повернись живим” Тарас Чмут називає конференцію одним з етапів трансформації організаційної культури ЗСУ.

З його слів, якщо в українській армії змінити лише ставлення командирів до своїх підлеглих, то це поступово знівелює один із найважливіших факторів, чому люди звільняються з війська.

“Така науково-практична конференція – це крок на довгому шляху до реформування армії в частині її кадрової політики; це дискусія про змісти на заміну формалізації”, – каже директор “Повернись живим” Тарас Чмут.

Волонтери на єдиному комунікаційному майданчику збирають ключових стейкхолдерів для того, щоби тема організаційної культури в ЗСУ формувалась у вигляді спільної ідеї, необхідної для втілення.

“Ми виносимо це питання інформаційно, медійно, на міжнародну площину таким чином, щоби політики, журналісти, військові, блогери говорили не лише про форму чи бронежилети в армії, а про організаційну культуру як основу обороноздатності країни. Від того, які будуть люди – залежить все”, – розповідає Тарас Чмут.

Керівник фонду відкреслив, що не важливо, яка техніка, якщо немає фахових та мотивованих людей.

Спікери конференції

Зі слів співорганізаторки конференції, радниці з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Наталії Калмикової, до участі в конференції запрошені Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, Міністр оборони Олексій Резніков, представники НАТО, фахівці та науковці.

“На ключових керівних посадах в Міністерстві Оборони та Збройних Силах Україні зараз перебувають професіонали із людяними цінностями. І саме меседжі очільників інституцій визначають, як діятимуть підлеглі. Так працює культура в організації. Тому важливо проговорити: які цінності, дії та вчинки у війську мають заохочуватися, а які навпаки – не толеруватися? Такі конференції із чітким артикулюванням проблеми організаційної культури потрібні для того, щоби змінити стосунки між військовослужбовцями в Збройних силах. Наша конференція – це лише один з інструментів на шляху до трансформації. Далі буде”, – коментує Калмикова.

Фото з однієї з конференцій

Також серед запрошених спікерів конференції: директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне, радниця-уповноважена Президента України з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька, Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, Заступниця Міністра Оборони України Ганна Маляр, викладачка Центру лідерства УКУ, експертка з питань стратегії та лідерського розвитку Олександра Альхімович; головний сержант ЗСУ Олександр Косинський; радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова та інші фахівці, ветерани, командири бригад, фахівці з доброчесності, радники Посольств.

Після грудневої конференції робота над організаційною культурою в армії триватиме на заходах регіонального рівня: в оперативних командуваннях та військових частинах Конференція зацікавить військових та цивільних, які працюють з військовою тематикою – волонтерів, дослідників, журналістів та представників громадськості.

Зазначимо, що понад рік тому Міжнародний благодійний фонд “Повернись живим” презентував великий звіт “Чому військовослужбовці звільняються з армії”, який виявив, що 65% військових звільняються після свого першого контракту, оскільки перед потенційними військовослужбовцями відкриваються досить великі можливості працевлаштування на цивільному ринку праці, а Україна залишається донором робочої сили для інших країн.

Фото на тему: благодійний фонд "Повернись живим"

Під час дослідження провели анонімне анкетування 2065 військовослужбовців солдатського, сержантського та старшинського і молодшого офіцерського складу з 15 бригад Сухопутних військ.

Під час інтерв’ю респонденти назвали три головні проблеми у сфері менеджменту: зверхнє ставлення до підлеглих і невміння з ними комунікувати; нездатність правильно мотивувати військовослужбовців; неготовність командирів допомагати.

Контактна особа: Марія Зав’ялова +380674064696 (WhatsApp)


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Волонтери ЗСУ Реформа Україна