fbpx
Україна отримає боєприпаси зі збідненим ураном

Україна отримає боєприпаси зі збідненим ураном

Боєприпаси Велика Британія Військова допомога Танк Challenger Україна

Велика Британія передасть Україні разом з танками Challenger 2 бронебійні підкаліберні боєприпаси зі збідненим ураном.

Про це повідомила заступниця міністра оборони країни Аннабель Голді.

Вона підтвердила передачу Україні боєприпасів зі збідненим ураном, відповідаючи на запитання на урядовому сайті парламенту Великої Британії.

Окрім надання Україні роти основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран. Такі снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки“, – заявила Аннабель Голді.

Танки Challenger 2, котрі Велика Британія зобов’язалась передати Україні, озброєні 120-мм танковою нарізною гарматою L30 з довжиною ствола у 55 калібрів.

Хоч калібр цієї гармати і відповідає тим, які використовують інші країни блоку НАТО, вона, тим не менш, є нарізною, що унеможливлює застосування інших боєприпасів окрім тих, які виготовлені спеціально для неї.

До боєкомплекту танкової гармати L30 входять бронебійні підкаліберні снаряди L23, L26, L27, L28 та найсучасніші L29А1.

Перший бронебійний підкаліберний снаряд L23 був розроблений в 1984 році та мав у своїй конструкції бронебійний сердечник з вольфрамового сплаву. Він був виведений з озброєння через малу ефективність і не використовується британською армією.

Створені пізніше боєприпаси L26, L27 та L29 оснащені бронебійним сердечником зі збідненого урану. Також в останні роки на озброєння британських танкових військ стали надходити сучасні бронебійні боєприпаси L29А1.

Збіднений уран

Під терміном “збіднений уран” розуміють побічний продукт виділення радіоактивного ізотопу урану U-235 для ядерної енергетики та озброєння. Цей метал після вилучення активного ізотопу стає менш радіоактивним за природній уран та його руду і має на 40% менше випромінення.

Основне військове застосування збідненого урану  – бронебійні боєприпаси. Використання цього металу в боєприпасах пов’язане з його властивостями – високою вагою, щільністю і пірофорністю. Завдяки цим характеристикам снаряди мають високу бронебійну дію і спричиняють суттєві заброневі руйнування.

У країнах з розвиненою атомною промисловістю і великими накопиченнями збідненого урану, таких як Велика Британія, США та Франція, його використання в оборонній промисловості обходиться значно дешевше, ніж використання альтернативних матеріалів, наприклад, вольфраму.

Боєприпаси Велика Британія Військова допомога Танк Challenger Україна