fbpx
Україна виготовлятиме високоточні ракети “Вільха-М”

Україна виготовлятиме високоточні ракети “Вільха-М”

Виробництво боєприпасів РСЗВ РСЗВ "ВІЛЬХА" Україна Укроборонпром

Перший заступник голови Національної асоціації оборонно-промислового комплексу України Іван Вінник заявив про налагодження виробництва високоточних ракет “Вільха”.

Про це він розповів виданню The War Zone у вівторок під час XV конференції «Безпековий діалог між США та Україною», яка відбулася у Вашингтоні.

Іван Вінник заявив, що наразі виробники планують модифікувати “Вільху-М”, щоб збільшити її радіус дії до 150 км. Він відмовився уточнити, коли саме можуть бути готові ракети та скільки їх буде виготовлено.

«Скажімо так, сподіваємось, якраз під час контрнаступу, вірогідність якого очікують на півдні, у напрямку Азовського моря», — заявив він. «Випробування проходитимуть на полі бою».

Поки ж на фронті працює ракета “Вільха”. Відносно нову розробку ЗСУ вже випробували у реальних бойових діях проти російської армії.

Так, “Вільха” використовувалась у бойових діях“, — сказав Вінник.

Висока точність ракет, за словами Вінника, забезпечується завдяки використанню так званих “газодинамічних рулів” — десятків невеликих поперечних ракетних двигунів — вони допомагають коригувати напрямок польоту ракети по сигналу GPS.

«Вільха-М» вважається досить високоточним боєприпасом, проте виробник не розголошує точну відстань максимально допустимого відхилення ракети від цілі.

За деякою інформацією, ця відстань може становити 10-15 метрів і цей показник не залежить від дальності пострілу ракети.

У випадку збільшення радіуса дії «Вільха-М» матиме таку ж дальність, як і замовлена Сполученими Штатами високоточна бомба GLSDB, проте зі значно більшою бойовою частиною та набагато більшою кінетичною енергією.

Виготовлення ракет «Вільха»

Мілітарний писав, що українські високоточні ракети “Вільха” (не плутати з “Вільхою-М”) почали застосовувати проти окупантів у березні 2022 року.

ЗСУ здійснили півсотні пусків коригованими ракетами по військових цілях Російської Федерації. Ураження наносили ракетами Р-624 “Вільха”, які виготовили у невеликій кількості на замовлення Міністерства оборони України.

Імовірно, усі запаси цих ракет були вичерпані за перші місяці бойових дій, адже за короткий період повідомлення про їхнє застосування зникли.

Проте останніми місяцями знову почали з’являтись докази, що Збройні сили України застосовують високоточні кориговані ракети “Вільха” по російських стратегічних об’єктах у глибокому тилу.

Так, у березні 2023 року з’явилось фото начебто знайденої поблизу Донецька частини ракети, яку можна точно верифікувати як “Вільху” завдяки характерним газодинамічним рулям. Достовірності додає те, що фото зробили цивільні та у зимову пору року.

Окрім цього, раніше місцеві жителі Бєлгорода публікували чисельні фото уламків збитих невідомих ракет, що за діаметром, товщиною корпусу та кольором нагадують частини ракет від 300-мм РСЗВ “Смерч” або розроблених на їхній основі ракет “Вільха”.

Також нещодавно протягом кількох ночей були обстріляні цілі навколо окупованого Маріуполя. Це місто розташоване більш ніж за 80 кілометрів від найближчої точки лінії бойового зіткнення.

Така відстань знаходиться на грані можливостей американських високоточних ракет GMLRS, тож можна припустити, що у цьому випадку були застосовані саме кориговані ракети “Вільха”.

Поява у 2023 році доказів використання ракет “Вільха” після довгої паузи може свідчити про відновлення виробництва цих ракет в інтересах Збройних сил України. Таке припущення органічно вписується у загальну тенденцію з нарощування роботи вітчизняного військово-промислового комплексу.

Так, за останні місяці підприємство “Укроборонпром” відзвітувало про налагодження виробництва боєприпасів до артилерійських систем: мінометів калібру 82-мм, 120-мм та гаубиць калібру 122-мм та 152-мм.

Окрім цього, стало відомо, що підприємства УОП масово поставляють до війська модернізовані танки Т-72АМТ.

Також Мілітарний повідомляв, що перші поставки серійних українських самохідних артилерійських установок “Богдана” очікують у найближчі місяці.

“У нас дуже важлива українська «Богдана». Вже я уклав перші контракти і вони [виробники] вже обіцяють перші поставки робити найближчими місяцями”, – розповів міністр оборони Олексій Резніков про замовлення нових українських артилерійських систем.

Виробництво боєприпасів РСЗВ РСЗВ "ВІЛЬХА" Україна Укроборонпром