fbpx
Індія представила новий палубний винищувач NLCA

Індія представила новий палубний винищувач NLCA

HAL Tejas Авіація Винищувач Індія Морська авіація ОПК Світ

В індійському Бангалорі на підприємстві компанії Hindustan Aeronautics (HAL) відбулося викочування палубної версії винищувача Tejas, яка створюється для ВМС Індії. На церемонії був присутній міністр оборони Індії Аракапарамбіл Куріан Ентоні.

HAL показала навчально-бойову двомісну версію палубного винищувача. Викатка одномісній версії намічена на 2011 рік.

Як очікується, Tejas для ВМС Індії здійснить перший політ до кінця 2010 року. Прийняття літака на озброєння намічено на 2015 рік. Перший політ одномісного варіанта літака відбудеться в 2011 році, а прийняття на озброєння – чотири роки по тому.

Раніше стало відомо, що уряд Індії прийняв рішення про продовження програми розробки Tejas до 31 грудня 2018 року. Це означає, що створення і виведення літака в серійне виробництво займуть більше 35 років – проект Tejas був заснований в Індії у 1983 році в якості заміни старим радянським винищувачам МіГ-21.

В даний час в Індії проводяться випробування одномісного винищувача Tejas для ВПС, який повинен бути прийнятий на озброєння в грудні 2012 року, майже на 17 років пізніше, ніж планувалося спочатку. HAL вже передала ВВС Індії 20 літаків для випробувань, після яких може бути видано дозвіл на здійснення польотів. У загальній складності індійські ВПС повинні отримати 200 винищувачів Tejas.

Tejas здатний розвивати швидкість до 1,9 тисячі кілометрів на годину, а дальність його польоту складає близько двох тисяч кілометрів. Винищувач озброєний 23-міліметровою гарматою, а також має вісім точок підвіски для ракет “повітря-повітря”, “повітря-земля”, коригуються і вільнопадаючі бомби.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

HAL Tejas Авіація Винищувач Індія Морська авіація ОПК Світ