Що там у Сирії – хроніка подій за 24 липня

Що там у Сирії – хроніка подій за 24 липня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Через прикордонний перехід в районі н.п. Баб Аль-Хава турецькі військові завозять на територію Сирії бетонні блоки для спорудження укріплень в провінціях Ідліб і Алеппо. Це вже другий конвой з 300 вантажівок, що приїхав на перехід Баб Аль-Хава.

Нетаньяху зустрівся з міністром закордонних справ московії і начальником її генітального штабу, вони обговорили питання щодо Сирії та Ірану. Ізраїльський прем’єр додав: «Ізраїль збереже свободу дій проти зміцнення Ірану в Сирії і вважає, що асад несе відповідальність за агресію Ірану проти Ізраїлю з території Сирії, тому що асад пустив іранців в Сирію». Нетаньяху також зажадав від Лаврова контролювати всі прикордонні переходи між Сирією і Ліваном, щоб запобігти контрабанді зброї бойовикам Хезболли, а також моніторити всі прикордонні переходи між Іраком і Сирією для запобігання проходу шиїтських бойовиків в Сирію з Іраку. Нетаньяху повідомив Лаврову: «Ірану необхідно вивести з Сирії зброю і всі свої ракети великої дальності, припинити виробництво боєприпасів в Сирії і вивести всі системи ППО». В кінці зустрічі московити погодилися на те, щоб проінранські війська просунулися на 100 км від кордону Сирії та Ізраїлю. Інтонація заяв та рішення знов свідчать що руснявая дипломатія всіх «переграла».

І буквально годину тому сили ППО Ізраїлю двома ракетами “Patriot”збили сирійський літак (імовірно Су-22), який увійшов в повітряний простір країни на 2 км. За попередніми даними, уламки впали на підконтрольну бойовикам ІД територію. Сирійці підтвердили втрату літака.

А тим часом підзахисний асад зустрівся з Анатолієм Бібіловим, так званим “президентом Південної Осетії”, який приїхав до Сирії з 3-денним візитом. Бібілов подякував Сирії за визнання Південної Осетії та висловив підтримку і солідарність з Сирією. Країни підписали договір про дружбу і співробітництво. Прямо міжгалактичний рівень.

Ідліб-Алеппо: Діяльність ФСБ на збільшення кількості вбивств та хаосу в Ідлібу та його передмістях набуває обертів. Вже важко згадати день без вбивств та вибухів. Вчора ввечері вибух в Алеппо. Сьогодні в місті Аль-Атариб на заході Алеппо. Також сьогодні група невідомих напала на контрольно-пропускний пункт Легіону Аль-Шам в місті Кафар Такхарим на заході Ідлібу.

Вангую, що наступним місцем загострення в Сирії будуть гори Латакії. Де вже проводились важкі бомбардування в районі Джиср Шогхур. Командири режиму провели там рекогносцировку місцевості. Деякі з них повідомляють, що це частина підготовки нападу, щоб повернути цю територію та захистити російську повітряну базу.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Сирійська арабська армія захопила в ІДІЛ – Аль-Муаллаха, Умм Алоуве, Айн аль-Ваді, Айн Забду, Аль-Басса аль-Шаркі, Баккар-аль-Гарбі, Мадра, Харрат аль-Маджахида, Баккар-аш-Шаркі та Аль-Джубайля.Атаки відбуваються з застосуванням всіх наявних засобів. Включно з запалювальними боєприпасами.

В той час, як бойовики ІДІЛ вийшли з більшості сіл, які захопили у повстанців, всі атаки на пагорбі Джуму-Джалін ними відбиті, незважаючи на підтримку авіації і потужне бомбардування. Ісламська держава повідомляє, що знищили три танки, ударом з ПТРК і замінованої машини, яку відправили в Айн-Забду. Зростаюча кількість жертв з боку асадитів підтверджує запеклі зіткнення на півдні Сирії.

Приїхали автобуси за тими повстанцями, хто відмовився здаватися в Аль-Джизі і Босрі Аль-Шам.

Ісламська держава (ISIS): СДС відновило контроль за Сайянським нафтовим родовищем, після відступу бойовиків ІДІЛ. СДС провела вдалий наступ з 3 боків – Омарського нафтового родовища, міста Саджар та пустелі Хаджіна.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія