Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 вересня

Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 вересня

Близький Схід

Туреччина: Нова колона турецьких військових з технікою зайшла в Сирію та помічена в районі Аль-Райханійах.

Залісся: Махач після бійки, офіційна візитка мо рашки. Вони вважають, що вся вина за збитий в Сирії розвідувальний літак Іл-20 лежить на ВВС Ізраїлю, заявив офіційний представник військового відомства генерал-майор ігор конашенков. Це той дурник з лампасами, який надав нові «беззаперечні докази» вини України в збиті МН-17.


“Представлені об’єктивні дані свідчать, що дії ізраїльських льотчиків-винищувачів, що призвели до загибелі 15 російських військовослужбовців, кажуть або про їх непрофесіоналізм, або, як мінімум, про злочинну недбалість”, – сказав він в ході брифінгу.

Хоча весь світ каже, що навпаки, це взірцевість професіоналізму.
Потім православний бурят щойгу сказав, що асад отримає нові комплексі ППО. За його словами передача С-300 відбудеться протягом двох тижнів.

При цьому конкретна модифікація та кількість установок не повідомляється. Шойгу нагадав, що С-300 мали б потрапити до Сирії ще 2013 року. Тоді контракт був анульований після візиту до москви прем’єр-міністра Ізраїлю Беняміна Нетаньяху.
Незважаючи на те, що шойгу заявив про комплекси С-300, здатні захоплювати цілі на відстані більше 250 км, поставлений в Сирію, швидше за все, це буде С-300ПМУ2 (модифікація яка поставлена до Ірану) з дальністю дії в 200 км. При цьому, судячи за активністі військово-транспортної авіації Росії, перекидання розпочалося ще до виступу шойгу: транспортний караван Іл-76 в Сирію через територію Ірану був зафіксований вчора.

Саме слідування через Іран говорить про те, що на борт вантажів військового призначення (Туреччина через свій повітряний простір таких вантажів не пропускає).
Безумовно, С-300 стане якісним посиленням сирійської системи ПВО. Однак встає питання районів, в яких комплекси будуть розміщені. Основними цілями для ВВС Ізраїлю є науково-дослідний комплекс в районі н.п. Массіяф провінції Хама і позиції іранських сил на півдні Дамаска.

Сирія: Велика кількість селищних рад із північно-західних селищ і сіл провінції Хама вимагають від Туреччини допомоги для відновлення контролю за цими районами від асада. Це вже не вперше.

Про-турецький Національний фронт звільнення вітає зусилля по досягненню угоди по Ідлібу і підтверджує свою недовіру до російської стороні.

Близькі до асада джерела заявляють, що ХТШ відхилив російсько-турецьку угоду для Ідлібу і відмовився здавати будь-які позиції. Але ми це знали і раніше, що Туреччина не буде намагатися стримувати ХТШ, і термін визначений угодою для відведення повстанців за межі визначеної демаркаційної лінії – до 15 жовтня, буде зірвано. Асадити також обіцяють відразу почати наступ. Брешуть та залякують, як завжди.

Режим сам навіть не намагається дотримуватися угоди. Сирійська армія обстрілює з танка село Джанахера на півночі Хами. Також під артилерійський обстріл попало села Кувейріс і Аль-Баліса на сході Ідлібу. А два бійця опозиційних угруповань були вбиті на контрольно-пропускному пункті міста Хабайт на південь від Ідлібу після того, як на КПП напали невідомі.

Десь тиждень тому була суперечлива інформація про потужний вибух в Алеппо. І ось хмари розвіялися, фото зі супутника підтверджують, що то вибухнув склад боєприпасів на території військової академії асада (захід Алеппо), незважаючи на офіційне заперечення цієї інформації.

САА надовго зав’язло в пустелі Ас-Сувейда. На вулканічному плато Сафа іділівці вдало маневрують та наносять значні втрати асадитам та найманцям з “Хезболла”. На деяких ділянках фронту асадити змушені були відступити на вихідні позиції на 4 км. Місцевість не дозволяє використовувати важку техніку, тому САА після успішного початку наступу отримують одну поразку за іншою. В асада загинули 19 (з них 6 спец призначенців) і ІД – 9 «200». Операція проти ІД триває вже 50 днів.

Ізраїль: Міністр оборони Ізраїлю Авигдор Ліберман у своєму інтерв’ю для телеканалу «Кан» заявив, що Ізраїль продовжить свої операції в Сирії. Також він додав, що С-300 будуть знищені, якщо будуть представляти загрозу для ВПС Ізраїлю.

Також свою стурбованість з приводу С-300 висловив Джон Болтон.

Статистика авіа ударів Ізраїлю по Сирії:

Ісламська держава: Курдські військові формування розпочали розмінування населеного пункту Аль-Багуз Фаукані (провінція Дейр-Ез-Зор) після його звільнення від терористів ІД.

На зараз СДС продовжують рух до Аль-Шайіла і захопили 10 невеличких населених пунктів на захід від Аль-Шаджіла, і зайшли в селище Сусах.

Бойовики ісламської держави перетнули річку Євфрат і напали на сирійську армію/КВІР в селах на півночі від Абу-Камаль в Дайр-Ез-Зорі. Кількість втрат уточнюється. Раніше я повідомляв, що в цієй місцевості солдати асада, залишали свої позиції та ставали дезертирами, внаслідок відсутності необхідного забезпечення.
Далі буде…

Близький Схід