fbpx
Військових у Десні годували м’ясом з кишковою паличкою з холодильника де було +15°C

Військових у Десні годували м’ясом з кишковою паличкою з холодильника де було +15°C

169 Навчальний центр (Десна) Харчування Юрій Бірюков

Радник президента Юрій Бірюков поширив у соцмережі Фейсбук документи, які підтверджують неякісне надання послуг із годування солдат у навчальному центрі “Десна”.

Зокрема йдеться про те що:

• на складі зберігання продовольства температура була +39. Хоча в контрольному журналі прописано “+21”;
• у холодильнику зберігання м’яса +15;
• кількість тваринних жирів у вершковому маслі – 0%;
• кількість тваринних жирів у сирі – 0%;
• гриби та дріжджі із цвіллю;
• в м’ясі – стафілокок, кишкова паличка.

У Міністерстві оборони ситуацію вже прокоментував Дмитро Марченко – начальник Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил. За його словами Міністерство оборони має намір розірвати контракт на суму 400 мільйонів гривень з фірмою “Візит”, яка забезпечує харчуванням військовослужбовців навчального центру “Десна”, через незадовільну якість продуктів.

Він поінформував, що в червні близько 200 військовослужбовців навчального центру “Десна” в Чернігівській області отруїлися продуктами харчування, які постачала ця компанія.

Після цього Міноборони ініціювало перевірку продуктів, що постачає ця компанія, і виявилося, що такі продукти як масло та твердий сир взагалі не містять тваринних жирів, а складаються з так званих трансжирів рослинного походження; також надзвичайно неякісними виявилися консерви, які ця фірма виробляє самостійно, а калорійність сухого пайка виявилася удвічі меншою, ніж заявлено в сертифікатах якості.

Крім того, Марченко повідомив, що Військова служба правопорядку у ЗСУ зараз проводить перевірку цього інциденту і після її завершення звернеться до військової прокуратури, яка має відкрити кримінальне провадження.

Також він додав, що посадовим особам Міноборони може бути інкриміновано вчинення злочину за статтею 111 Кримінального кодексу – “Державна зрада”. За цією статтею можуть бути притягнуті до відповідальності посадовці, причетні до цієї оборудки.

Марченко додав, що Міноборони ініціюватиме судовий позов щодо розриву співпраці з компанією “Візит”.

Також Марченко повідомив, що наказом міністра оборони наразі проводяться перевірки інших постачальників продуктів до Збройних сил на предмет їх відповідності укладеним контрактам. Крім того, він додав, що міністр оборони наказав в усіх військових частинах розмістити інформаційні плакати з контактами “гарячої телефонної лінії”, на яку солдати можуть звертатися в разі неякісного харчування.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

169 Навчальний центр (Десна) Харчування Юрій Бірюков